Reklama

Reklama

Ten kolor oczu jest najatrakcyjniejszy dla mężczyzn

Oczy to jeden z najważniejszych elementów urody, na który większość z nas zwraca szczególną uwagę. Wszak mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Specjaliści przeprowadzili badania, z których wynika, że dany kolor tęczówek może być wyznacznikiem szczególnej atrakcyjności.

Jedna z firm produkujących soczewki kontaktowe postanowiła sprawdzić, jaki kolor tęczówek u kobiet jest najbardziej atrakcyjny w... oczach mężczyzn. Do tego celu powołano specjalny zespół ekspertów, którzy postanowili przeprowadzić nietypowe badanie.

Na czym polegało badanie?

W popularnych aplikacjach randkowych postanowiono stworzyć fikcyjne profile kobiet, zmieniając im komputerowo kolor oczu. Zdjęcia zamieszczone w aplikacjach randkowych nie różniły się niczym, prócz barwy tęczówek.

Po pewnym czasie zsumowano liczbę reakcji użytkowników na poddane badaniom zdjęcia i okazało się, że kolor oczu u kobiet miał ogromne znaczenie dla mężczyzn korzystających z aplikacji randkowych.

Reklama

Kobiety o tym kolorze oczu cieszą się największym powodzeniem

Nietypowe badanie pokazało, że profile kobiet o niebieskich oczach, cieszyły się największym zainteresowaniem wśród płci przeciwnej. Tuż za nimi znalazły się kobiety mające zielony oraz brązowy kolor tęczówek.

Dlaczego niebieskie oczy?

Jeden z naukowców, który interpretował wyniki badania, uważa, że duży wpływ na to, jakie kobiety postrzegane są za atrakcyjne, stanowi przekaz płynący z mediów oraz treści przedstawiane w mediach społecznościowych.

Z kolei kobiety wykazały inne preferencje. Panie korzystające z aplikacji randkowych, za najbardziej atrakcyjny profil uznały mężczyznę o piwnych oczach. Pozostałe kolory tęczówek cieszyły się mniejszym zainteresowaniem.

Brązowy kolor tęczówki jest najczęściej spotykany i posiada go aż 90 proc. całej populacji. Być może dlatego nie wzbudza aż takiego entuzjazmu i zainteresowania jak niebieski. A ten plasuje się na drugim miejscu, nosi go 7 proc. populacji. Natomiast szary kolor tęczówek dotyczy 2 proc. populacji, a zielony tylko 1 proc.

***

Zobacz także:

Wypadające włosy? Przyczyną może być twoja dieta

Urodowe triki z PRL. Hity i kity

Jak wyczyścić sztuczne rzęsy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy