Reklama

Reklama

3 zabiegi laserowe specjalne dla kobiet

Niektóre schorzenia wyraźnie upodobały sobie naszą płeć... Na szczęście, możemy z nimi coraz skuteczniej walczyć! Jedną z takich nowoczesnych metod jest laseroterapia.

O świetle lasera mówi się, że jest... jedyne w swoim rodzaju. Silnie skupione, o jednolitej barwie i bardzo dużej intensywności potrafi spowodować korzystne zmiany w naszym organizmie i wyleczyć nas z dokuczliwej choroby.

Laser kontra nietrzymanie moczu

Zgodnie z wynikami badań, problem NTM występuje u ok. 10-15 proc. osób na całym świecie, w większości kobiet. To więcej, niż w przypadku nadciśnienia czy cukrzycy! Wiadomo, że schorzeniu sprzyja okres związany z porodem, a potem menopauzą, a także podeszły wiek.

Dolegliwości są powodem nie tylko dyskomfortu fizycznego, ale także psychicznego. Chore osoby wstydzą się swojej przypadłości, skutkiem czego ograniczają wychodzenie z domu i kontakty towarzyskie. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do izolacji społecznej i depresji.

Reklama

Dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniej terapii, czy to farmakologicznej, czy operacyjnej lub laserowej. Ta ostatnia polega na zastosowaniu promieni lasera w okolice cewki moczowej oraz pochwy. Pod ich wpływem dochodzi do tzw. bliznowacenia, tworzenia się kolagenu i skurczenia tkanek, a w rezultacie wzmocnienia zwieraczy w układzie moczowym.

Wiązką w żylaki

Specjaliści potwierdzają, że my, kobiety, jesteśmy podatne na schorzenia kończyn dolnych, takie jak żylaki. Jest to spowodowane m.in. budową samych żył. Ich cienkie i delikatne ścianki mogą łatwo ulec rozciągnięciu.

Nieleczone żylaki grożą rozwojem choroby zakrzepowo-zatorowej. Dlatego im szybciej się ich pozbędziemy, tym lepiej! Podczas operacji laserowej do chorej żyły zostaje wprowadzony specjalny cewnik ze światłowodem. Pod wpływem emitowanego światła znikają krwinki czerwone, a żyła zarasta. Do przeprowadzenia zabiegu wystarczy znieczulenie miejscowe.

Promienie na grzybicę

Lato to piękna pora roku, jednak dla stóp bezlitosna! Nosząc sandałki i klapki, nie zawsze możemy pochwalić się zdrowymi, ładnymi paznokciami. Dzięki laseroterapii możemy szybko wyleczyć się z grzybicy. Dodatkowym wskazaniem mogą być np. schorzenia wątroby wykluczające farmakoterapię.

Pod wpływem promieni lasera zostaje zniszczona chora płytka, a nowa, zdrowa zaczyna odrastać już po 1-2 zabiegach.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy