Reklama

Reklama

4 mity o zdrowiu zębów

Lubimy myśleć, że wiemy, co jest dla nich dobre. Sprawdź, jak często się mylimy.

Białe, mocne, bez próchnicy i paradontozy... Każdemu z nas zależy na dobrym stanie uzębienia. Ale czasem w osiągnięciu tego celu przeszkadzają nam... nasze własne przekonania i nawyki. Co pewien czas warto więc dopytać lekarza stomatologa, czy troszcząc się o zęby, mimowolnie im nie szkodzimy!

1. Skoro nic nie boli, to nic złego się nie dzieje

Brak dolegliwości, widocznych ubytków czy zmian w obrębie dziąseł nie jest dowodem na to, że mamy zdrowe zęby! Wiele chorób np. przyzębia przebiega bezboleśnie. Każdy powinien co pół roku zgłaszać się na kontrolę!

2. Krwawiących dziąseł nie wolno szczotkować


Jest całkiem odwrotnie! Częsta i staranna higiena jamy ustnej może pomóc w zdrowieniu dziąseł. Pomaga zlikwidować osad i zapobiega tworzeniu się nowego. W takim wypadku koniecznie też należy odwiedzić stomatologa.

Reklama

3. Zjadłaś owoc, więc od razu dobrze umyj zęby

Ostrożnie! Najpierw trzeba wypłukać usta wodą, a ze szczotkowaniem poczekać ok. pół godziny (bo szkliwo jest rozmiękczone przez kwasy zawarte w sokach owocowych, więc szczotkowanie mogłoby uszkodzić powierzchnię zębów).

4. Wybielanie osłabia i niszczy szkliwo

Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie jest szkodliwy dla struktury zęba ani go nie osłabia. Może być stosowany nawet u osób z nadwrażliwością zębów. Po wybielaniu można stosować specjalne pasty łagodzące.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: zdrowe zęby | białe zęby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje