Reklama

5 skutków ubocznych żucia gumy

Niektóre osoby lubią żuć gumę ze względu na stres bądź chcąc odświeżyć oddech po zjedzonym posiłku. Jeśli jesteś miłośnikiem żucia gumy, musimy ci powiedzieć, że musisz pozbyć się tego nawyku. Istnieje kilka powodów, dlaczego guma do żucia nigdy nie powinna znaleźć się w twoich ustach.

Ból żuchwy

Ciągłe żucie gumy może spowodować nierównowagę mięśni żuchwy oraz bolesną chorobę Costena. Nadużywanie mięśni żuchwy może skończyć się bólem ucha, głowy, a także zęba.

Składniki zwierzęce

W gumie znajduje się lanolina, która znajduje się na owczej wełnie. Substancja ta nie jest niebezpieczna dla zdrowia, ale nie jest bardzo apetyczna.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Podczas żucia gumy, połykamy nadmiar powietrza, co może powodować wzdęcia i bóle brzucha. Dodatkowo, w chwili gdy żujemy gumę, organizm dostaje sygnał, że do żołądka będzie wprowadzony pokarm i zaczyna uwalniać kwasy i enzymy żołądkowe. Wyprodukowane na darmo kwasy mogą wywołać wzdęcia oraz biegunkę.

Reklama

Uwalnia rtęć

U osób, które mają wypełnienia z rtęcią, żucie gumy może spowodować uwolnienie tej neurotoksyny. Badania wykazały, że żucie gumy przyspiesza uwalnianie rtęci z wypełnień dentystycznych amalgamatowych.

Uszkodzenie zębów

Nawet bezcukrowe gumy mogą powodować uszkodzenie zębów. Gumy bez cukru zawierają kwaśne aromaty, które mogą powodować erozję zębów. Erozja zębów jest procesem przyrostowego odwapnienia zębów, powodując ich rozpuszczenie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy