Reklama

Babka płesznik: Wspomaga odchudzanie i świetnie działa na jelita

Nie bez przyczyny nasiona babki płesznik zwykle określane są mianem "cudownych nasion zdrowia" i najczęściej porównuje się ich działanie do siemienia lnianego. Doskonale regulują pracę jelit, poprawiają odporność, stabilizują poziom cukru we krwi i doskonale wpływają na naszą skórę. Między innymi łagodzą objawy towarzyszące łuszczycy i trądzikowi różowatemu. Ponadto dostarczają solidnej porcji cennego błonnika i pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Poznaj inne - mniej lub bardziej nietypowe - właściwości babki płesznik.

Nasiona babki płesznik a trawienie i jelita

Nasiona pochodzącej z rejonów Morza Śródziemnego babki płesznik wyglądem najbardziej przypominają siemię lniane. Stanowią bogate źródło błonnika, białka, steroli i aukubiny, Po namoczeniu w wodzie wytwarzają charakterystyczny śluz, dzięki czemu śmiało można je nazwać naturalnym lekiem, pozwalającym skutecznie pozbyć się problemów trawiennych, takich jak biegunka czy zaparcia i regulującym pracę naszych jelit - między innymi wpływają korzystnie na florę bakteryjną i perystaltykę naszych jelit.

Nasiona babki płesznik a poziom cholesterolu i cukru we krwi

Reklama

Nasiona babki płesznik usprawniają pracę układu krążenia i minimalizują ryzyko wystąpienia chorób - zmniejszają poziom złego cholesterolu "LDL" i jednocześnie zwiększają poziom dobrego "HDL". Ponadto - co zresztą potwierdzają przeprowadzone badania zmniejszają poziom glukozy we krwi oraz obniżają zawartość cukru w moczu, co sprawia, że są zalecane pacjentom zmagającym się z cukrzycą typu 2.

Babka płesznik a dieta

Nie bez przyczyny babka płesznik zaliczana jest też do suplementów diety. Wysoko zawartość błonnika sprawia, że jej nasiona pomagają skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów i usprawnić proces przemiany materii.

Babka płesznik a choroby skóry

Nasiona z babki płesznik mogą okazać się wyjątkowo pomocne w zwalczaniu dolegliwości towarzyszących chorobom skóry, takim jak łuszczyca, trądzik różowaty czy atopowe zapalenie skóry. Ponadto mogą być stosowane doraźnie w celach regeneracyjnych - naturalnie i skutecznie nawilżą i odżywią cerę.

Babka płesznik - przeciwwskazania

Babka płesznik nie jest zalecana pacjentom zmagającym się z niedrożnością jelit oraz bólami brzucha. Wyjątkową ostrożność należy zachować także przy łączeniu jej z lekami. Przed każdą suplementacją warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ nasiona babki płesznik mogą wpłynąć niekorzystnie na wchłanianie leków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: babka płesznik | jak stosować siemię lniane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy