Reklama

Chiński zegar narządów odpowie, dlaczego budzimy się w nocy o tej samej porze

Czy budzisz się w środku nocy zawsze o tej samej godzinie bez konkretnego powodu? Tradycyjna chińska medycyna być może zna odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje. Co o naszym zdrowiu mówi chiński zegar narządów?

Medycyna chińska a sen

Chińska filozofia biologicznego zegara zakłada, że doba dzieli się na okresy aktywności kolejnych narządów w naszym ciele. Każdemu z nich przyporządkowane są około dwugodzinne okresy. Chińscy znachorzy dzięki temu mogą diagnozować chorych, u których niepokojące objawy i zmiany pojawiają się w regularnych godzinach. 

Jeśli więc regularnie budzimy się w nocy o podobnej porze, czemu towarzyszy też niepokój lub poczucie rozbicia, chińska filozofia medyczna ma na ten temat coś do powiedzenia. 


21:00 - 23:00: Trudności z zasypianiem

Problemy ze snem zwykle są wynikiem stresu. Zestaw ćwiczeń relaksacyjnych może być pomocny w zasypianiu. W tych godzinach według chińskiego zegara biologicznego aktywne są także tarczyca i nadnercza. Powinniśmy także zwrócić uwagę na działanie naszego metabolizmu i układu odpornościowego. 

Reklama

Przebudzenie pomiędzy 23:00 a 1:00 w nocy

Wybudzenie w tych godzinach może być spowodowane kłopotami z pęcherzykiem żółciowym. Chińska medycyna zaleca akceptację i przebaczenie wrogom, by obniżyć poziom żółci, czyli żalu do innych. Na prawdziwe przyczyny kłopotów z pęcherzykiem żółciowym może za to pomóc zmiana diety i ograniczenie tłuszczów.  

Przerwany sen pomiędzy 1:00 a 3:00

To okres aktywności wątroby. Przebudzenie w tych godzinach może świadczyć o kiepskiej kondycji tego organu. Warto rozważyć zmianę diety, odtrucie i abstynencję. 

Pobudka pomiędzy 3:00 a 5:00

W tych godzinach budzi się jelito grube. Jeśli i my się z nim budzimy, to zapewne rozpoczniemy dzień od wizyty w toalecie. Według chińskiej filozofii pobudka nad ranem może mieć związek z poczuciem stagnacji i dyskomfortem wynikającym zaburzonego rozwoju osobistego.

Zobacz również: 

Maść z witaminą A: Tania i skuteczna!

Najzdrowsza dieta na 2022 rok. Oto co warto jeść

Oto składniki, które warto dodawać do wody. Mają pozytywny wpływ na cerę i nie tylko!



INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: medycyna chińska | zdrowy sen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy