Reklama

Reklama

Chudnąć nawet w czasie snu?

Dieta, która działa na nasz organizm również w czasie snu? Jak zapewnia autorka diety Overnight Diet, dr Caroline Apovian, odchudzanie w nocy jest możliwe. Jej sekretem są koktajle proteinowe.

Doktor Caroline Apovian, kierownik oddziału dietetyki i odchudzania w Boston Medical Centre, pracowała nad dietą Overnight Diet ponad 25 lat. Zapytana o to, co jest wyjątkowego w tej diecie, odpowiedziała, że fakt, iż chroni ona mięśnie, kiedy znacznie ograniczamy ilość spożywanego jedzenia, a także obniża poziom produkcji insuliny.

Podkręć metabolizm

Specjalistka podkreśla, jak ważne jest dbanie o to, by dieta nie powodowała uszczerbku na mięśniach - im więcej mamy masy mięśniowej, tym szybciej działa nasz metabolizm i szybciej spalamy tłuszcz.

- Tracąc na wadze, często osłabiamy nasze mięśnie, przez co słabnie również nasz metabolizm. To jeden z głównych powodów, dla których większość diet nie działa - przyznaje dr Apovian.

Reklama

Wybierz jeden dzień

Overnight Diet podzielona jest na dwa etapy. Przez sześć dni w tygodniu stosujemy zbilansowaną dietę. Jeden dzień w tygodniu, który sami wybieramy, to dzień, kiedy stałe pokarmy zastępujemy proteinowymi koktajlami. Musimy pamiętać, że do końca stosowania diety musi to być ten sam dzień.
Picie koktajli ma nie tylko działanie oczyszczające, ale ma również powodować obniżenie produkcji insuliny, która sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Zmniejszenie jej produkcji sprawia, że więcej tłuszczu zamienia się na energię. A to, jak zapewnia autorka, czyni tę dietę skuteczną.

Przygotuj je samodzielnie


Proteinowe koktajle możemy przygotować własnoręcznie, pamiętając, aby w ich składzie znalazł się składnik o wysokiej zawartości protein. Może to być jogurt grecki lub proteiny w proszku. Do koktajlu dodajemy chude mleko, wodę lub mleczko kokosowe i dwa trzy wybrane owoce (np. borówki, winogrona, mango, ananas, jabłko, banan, kiwi) lub warzywa.

W trakcie sześciu pozostałych dni stosujemy zbilansowaną dietę bogatą w jaja, mięso i ryby, które mają za zadanie odżywić nasze mięśnie. Specjalistka dopuszcza również niewielkie spożycie pełnoziarnistego chleba, brązowego ryżu czy płatków owsianych.

Dwie diety w jednej

Po tygodniu stosowania diety powtarzamy ten sam proces, aż do czasu uzyskania smukłej sylwetki. Można powiedzieć, że dieta stanowi połączenie dwóch diet - elementów z diety proteinowej i programu dietetycznego 5:2, który już zyskał uznanie na świecie i niedługo zapewne znajdzie swoich miłośników w Polsce.


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: dieta | odchudzanie | brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy