Reklama

Reklama

Dieta "zupowa" pomaga schudnąć w tydzień do 9 kg

Żywienie się samą zupą pomaga szybko tracić na wadze. Zwolennicy tej diety potwierdzają, że w ciągu tygodnia schudnąć można nawet o 9 kg. Lekarze i dietetycy krzywym okiem patrzą jednak na tak radykalną kurację odchudzającą.

Kto z nas nie chciałby stracić zbędnych kilogramów szybko, łatwo i skutecznie? Co chwilę słyszymy o cudownych kuracjach, które pozwalają błyskawicznie zrzucać nadwagę. Większość z nich wymaga jednak dużej determinacji i wyrzeczeń ze strony uczestników terapii. Nic więc dziwnego, że popyt na szybkie i "bezbolesne" odchudzanie nie słabnie.

Nawet 9 kilogramów

W Portugalii coraz modniejsza staje się tzw. dieta zupowa. Kuracja ta przybyła nad Tag z Brazylii, a za jej autorkę uchodzi Adriane Galisteu, prezenterka telewizyjna i modelka. Według brazylijskiej celebrytki na częstym jedzeniu samej zupy schudnąć można w ciągu tygodnia nawet 9 kg.

Reklama

Zupa z kapusty

Zupowa dieta jest krótkotrwałą kuracją odchudzającą, której trwanie nie powinno przekraczać siedmiu dni. Podstawowym składnikiem zupy jest zazwyczaj kapusta głowiasta. Posiłek ten można spożywać bez ograniczeń, i jak twierdzą osoby stosujące tą dietę, im więcej je się zupy tym szybciej traci się na wadze.

Odchudzanie na bazie zupy ma jednak też swoje minusy i lekarze oraz dietetycy przestrzegają przed jej nadużywaniem. Główną wadą tego posiłku jest bowiem bardzo niska ilość protein, a także nadwyżka zawartości sodu.

Uważaj na jo-jo

- Osoba rozpoczynająca odchudzanie na samej zupie powinna pamiętać, że choć efekty tej diety są widoczne bardzo szybko i przychodzą stosunkowo łatwo, to jednak konsekwencje jej stosowania mogą być później bolączką dla uczestnika terapii. Po zakończeniu bowiem tej kuracji bardzo trudno jest utrzymać wagę, a utraconych kilogramów z czasem przybywa - przestrzega lizboński lekarz Miguel Rego.

"Błyskawicznie" nie znaczy "zdrowo"

Podobnego zdania jest portugalska dietetyczka Maria Alvares, która radzi, by przed rozpoczęciem radykalnej diety skonsultować się z ekspertem. Przypomina ona, że terapie odchudzające nie mają identycznego wpływu na wszystkich kuracjuszy.

- Diety dające błyskawiczne rezultaty nie są zdrowe i w dłuższej perspektywie mogą być frustrujące dla osoby, która je stosuje. Utrzymanie niskiej wagi po ich zakończeniu musi być bowiem wsparte odpowiednim cyklem treningowych. Poza tym, kuracjusz musi wiedzieć jaką inną dietę zastosować, aby ponownie nie przybrać na wadze - wyjaśnia Alvares.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: dieta | zupa | kapusta | dieta a stres

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy