Reklama

Reklama

Dietetyczne fakty i mity

Omijanie posiłków sprzyja utracie wagi, jajka są niezdrowe, jedzenie po godz. 20 tuczy - to jedne z najczęstszych mitów, w jakie wierzymy.

Przekonania na temat tego, co jest zdrowe, a co nie, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Okazuje się, że wiele z tych błędnych przekonań wciąż pokutuje w naszej świadomości. I tak, wciąż wielu wierzy, że jajka są niezdrowe, że omijanie posiłków sprzyja utracie wagi, jedzenie po godz. 20 sprzyja jej przyrostowi, a bolesny trening przynosi lepsze rezultaty.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Spatone, 39 proc. respondentów przyznaje, że wciąż wierzy w wiele mitów dotyczących jedzenia. "Istnieje całe mnóstwo błędnych przekonań na temat jedzenia. Nie ma dnia, w którym nie mówiłoby się o tym, co jest zdrowe, a co nie. Produkty, które kiedyś uznawane były za zdrowe, okazują się być szkodliwe i na odwrót" - przyznaje na łamach "The Independent" Anna Lioni, menedżer marki.

Jedna na pięć osób uważa, że jajka są złe, bo przyczyniają się do zwiększenia poziomu cholesterolu, co w ostatnich latach zostało zdementowane.

W efekcie jedna czwarta populacji kieruje się poradami i przekonaniami, które w rzeczywistości są błędne. Jak wskazuje Lioni, przeprowadzone badania pokazują istotne luki w wiedzy na temat żywności i diety, które pogłębia wiele sprzecznych doniesień na temat tego, co jest zdrowe, a co nie. (PAP Life)

Reklama

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje