Reklama

Reklama

Handel tym syropem kwitnie. Długa lista skutków ubocznych

Specyfik jest szczególnie popularny wśród niektórych gwiazd internetu, które nielegalnie go promują. W większości krajów nie można nim handlować, a mimo to w mediach społecznościowych przedstawiany jest jako najlepszy sposób na zgrabne ciało. Co w nim jest?

Wydaje się, że rynek nielegalnych substancji jest dobrze zakamuflowany i nikt publicznie nie będzie nas zachęcał do zakupu podejrzanych specyfików. Wystarczy jednak prześledzić profile popularnych influencerów w mediach społecznościowych, aby natknąć się na modny ostatnio syrop, którego nazwa zaczyna się od litery A.

W niepozornej buteleczce ma znajdować się bezpieczny, sprawdzony i niezwykle skuteczny suplement. Jak przekonuje producent, w delikatny sposób pobudza apetyt, wspomagając modelowanie ciała. Nadal będziesz szczupła, ale nabierzesz kuszących krągłości – zachęcają niektóre gwiazdy internetu.

Reklama

Eksperci nie mają wątpliwości, jak bardzo się mylą. Handlowanie tym środkiem jest zakazane w większości krajów.

Za miksturą stoi firma farmaceutyczna z Indii, a syrop promowany jest jako remedium na bezkształtną sylwetkę. Co znajdziemy w środku?

Cyproheptadyna

Silny lek przeciwalergiczny, który nasila łaknienie. Z tego powodu stosowany jest również w leczeniu anoreksji. Może spowodować uszkodzenie wątroby oraz szpiku.

Lizyna

Aminokwas budujący białka w mięśniach i kościach, poprawiający wchłanianie wapnia. Często dodawany również do pasz dla zwierząt, aby zwiększyć ich wartość odżywczą.

Pirydoksyna

Aktywna forma witaminy B6. Stosowana np. do leczenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Po przedawkowaniu może być toksyczna.

Tiamina

Inaczej witamina B1, która wspomaga przemianę węglowodanów. Działa również przeciwbólowo.

Nikotynamid

Czyli witamina B3 uczestnicząca w rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Reguluje poziom cholesterolu we krwi, ale w nadmiarze może wywołać problemy skórne.

Pantenol

Witamina B5, której potrzebujemy do prawidłowego metabolizmu. Nadmiar skutkuje biegunką.

Wciąż brzmi niegroźnie? Cyproheptadyna to lek antyhistaminowy, który powinien być wydawany na receptę i stosowany pod czujnym okiem lekarza. Przedawkowanie może zagrażać zdrowiu i życiu, a w połączeniu z pozostałymi składnikami skutkuje najczęściej sennością, zawrotami głowy, drgawkami, nieostrym widzeniem, problemami żołądkowymi czy nawet uszkodzeniem organów wewnętrznych.

Mikstura jest więc nielegalna i może być szkodliwa. Handlowanie nią w internecie to proceder zakazany, czego nie wszyscy są świadomi.

Przekaż 1% na Fundację Polsat rozliczając PIT TUTAJ >>>

***
Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: syrop | zgrabna sylwetka | krągłości | nielegalne substancje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy