Reklama

Imbir: Wzmacnia smak potraw, leczy i wyszczupla

Imbir należy do grona najstarszych i najbardziej cenionych roślin przyprawowych. W Azji, skąd przywędrował do Europy, doceniany jest od tysięcy lat. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyrazisty aromat i ostry smak. Wystarczy zaledwie odrobina, by wzmocnić smak potrawy. Swoją ogromną popularność w niemal wszystkich zakątkach świata imbir zawdzięcza przed wszystkim właściwościom zdrowotnym. Najnowsze badania wykazały, że jest on bogatym źródłem antyoksydantów i ma silne działanie antynowotworowe, zwłaszcza w połączeniu z naturalnym miodem. Co jeszcze warto wiedzieć o tej aromatycznej przyprawie? Sprawdźmy.

W jakich dolegliwościach pomoże imbir?

Migreny

Zmagasz się z uporczywymi migrenowymi bólami głowy i nie wiesz, jak wyeliminować towarzyszące im mdłości? Sięgnij po leczniczy imbir. Z pewnością szybko odczujesz ulgę.

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe

Imbir reguluje pracę woreczka żółciowego, przeciwdziała wzdęciom i ma właściwości rozkurczowe. Warto sięgać po przyrządzany na jego bazie napar. Pomoże strawić ciężkie posiłki.

Krążenie i stawy

Imbir rozrzedza krew podobnie jak aspiryna, ale przy tym nie drażni żołądka. Warto go więc stosować w profilaktyce zakrzepicy. Ma też działanie rozgrzewające stawy oraz mięśnie.

Reklama

Przeziębienie i grypa

Imbir posiada właściwości odkażające i przeciwkaszlowe, działa też przeciwzapalnie. W razie choroby pomocne będą imbirowe napary i inhalacje.

Choroba lokomocyjna

Żucie plasterka imbiru dwadzieścia minut przed podróżą pozwoli uniknąć mdłości. W aptece są też dostępne preparaty z imbirem.

Imbir: W jakiej postaci najlepiej stosować?

Imbir świeży

Świeży imbir w korzeniu można kupić w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie lub supermarkecie. Ma wszechstronne zastosowanie. Można go kroić w plastry, ścierać na tarce, zgniatać w prasce i wyciskać z niego sok.

Imbir mielony

Imbir mielony należy do grona najbardziej docenianych przypraw. Dodaje się go do rozmaitych potraw kuchni całego świata.

Imbir marynowany

Imbir marynowany najczęściej dodawany jest do zestawów sushi, ponieważ doskonale neutralizuje smak w ustach. Dzięki temu każdy kolejny kęs jedzenia będzie smakował jak pierwszy.

Imbir kandyzowany

Imbir kandyzowany. To doskonała przegryzka. Można go kupić w sklepach spożywczych i na bazarkach na wagę.

Imbir zwalcza cellulit

Imbir świetnie się sprawdza jako składnik preparatów zwalczających cellulit i wysmuklających sylwetkę. Taki kosmetyk możesz z powodzeniem wykonać sama w domu. Jest ni tylko naturalny, ale bardzo skuteczny w działaniu.

Jak samodzielnie przygotować imbirowy kosmetyk?

Najpierw zmieszaj pół szklanki oleju z pestek winogron z 2 łyżkami fusów kawowych, 2 łyżkami świeżo startego imbiru i łyżeczką cynamonu.

Taką miksturę nakładaj na ciało, owiń folią spożywczą i pozostaw na 20 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy