Reklama

Jak domowym sposobem poradzić sobie z alergią na mleko?

Czy masz alergię na mleko? Czy to utrudnia ci życie? Wówczas musisz przestrzegać pewnych zasad i stosować pewne środki. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Zapobiec alergii na mleko możesz prostymi domowymi produktami. Zastanawiasz się jak to możliwe? Oto trzy produkty, które musisz znać jeśli masz alergię na mleko.

Miód

Niektórzy zalecają stosowanie miodu w leczeniu alergii sezonowych. Miód świetnie sobie radzi także z alergią na mleko, zmniejszając stopień reakcji. Zaleca się, aby przyjmować łyżkę miodu codziennie na czczo.

Imbir

Imbir znany jest w leczeniu wielu chorób, lecz także jest skuteczny w przypadkach ekstremalnych reakcji alergicznych. Zwiększa tolerancję na specyficzne alergenów przez zmniejszenie nadmiernych poziomów anty-histaminy w organizmie.

Sok z marchwi

Niektórzy lekarze zalecają spożycie soku z marchwi, aby zahamować reakcję alergiczną. Sok najlepiej przygotować wraz innymi składnikami np. burakami, ogórkami czy granatem. Wszystkie t produkty są bogatym źródłem żelaza i jednocześnie zmniejszają niepożądaną reakcję alergiczną na niektóre pokarmy.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy