Reklama

Jak wykonać "odkurzanie brzucha"?

Brzmi dziwnie, ale to metoda znana i lubiana przez wielu sportowców. Trening nie jest bardzo wymagający, a podobno bardzo skuteczny. Poznajcie mamę, która wprowadziła go w życie i teraz chwali się efektami.

Ma 41 lat, trójkę dzieci i setki tysięcy fanów, którzy zazdroszczą jej nie tylko ciała, ale przede wszystkim energii do życia. Kanadyjska blogerka znana jako Summer Fit to wyjątkowo inspirująca postać. Pokazuje na własnym przykładzie, że nawet zapracowana mama może i powinna znaleźć czas dla siebie.

Ostatnio podzieliła się ze swoimi obserwatorkami sprawdzoną techniką wzmacniania mięśni brzucha. Podobno to właśnie jej zawdzięcza idealną sylwetkę. Na czym polega tzw. odkurzanie brzucha i jakich efektów możemy się spodziewać?

Wygląda naprawdę obiecująco.

Reklama

- zachęca.

Wystarczy położyć się na sportowej macie lub miękkim dywanie, a następnie wciągnąć brzuch. Skup się na pępku – niech znajdzie się jak najniżej. „Wyobraź sobie, że dotyka kręgosłupa” – instruuje. 

Seria składa się z przynajmniej kilku 20-sekundowych powtórzeń. Trening można wykonywać kilka razy w tygodniu.

Czy w ten sposób zrzucisz wszystkie nadprogramowe kilogramy i będziesz mogła pochwalić się wyrzeźbionym sześciopakiem? To nie wystarczy, ale ćwiczenie powinno wzmocnić mięśnie i poprawić postawę, co na pewno przyda się w aktywnym życiu.

***
Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trening | płaski brzuch | ćwiczenia na brzuch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy