Jakie są naturalne leki na utratę głosu?
Jeżeli dolegliwość utrzymuje się przez okres dłuższy niż 3-4 dni warto skonsultować się ze specjalistą, który zbada naszą krtań. Gdy już zidentyfikujemy przyczyny choroby należy przystąpić do leczenia zaleconego nam przez lekarza. Istnieje jednak kilka prostych sztuczek, które mogą przyśpieszyć nasz powrót do zdrowia. Najpierw powinniśmy zrezygnować z wszystkiego, co może pogorszyć stan zdrowia (tytoń, alkohol, itp.). Powinniśmy też upewnić się, że nasza szyja pozostaje w cieple. Należy odpowiednio ją zabezpieczyć - zwłaszcza w chłodne, zimowe dni. Poniżej omówimy naturalne pokarmy i suplementy, które pomogą przyspieszyć proces naszego powrotu do zdrowia.
Imbir to znakomity produkt, bardzo pomocny w pielęgnacji naszych strun głosowych. Można go spożywać na surowo (w postaci świeżej, suszonej lub skondensowanej) lub w formie specjalnego naparu. Dobrym pomysłem jest również rozprowadzanie go na szyi w postaci olejku eterycznego (rozcieńczonego odrobinką olejku migdałowego).
Antybakteryjny syrop z cebuli i brązowego cukru:
Gotuj dwie cebule z misce wypełnionej około 1/2 litra wody (przez dwadzieścia minut). Do otrzymanej cieczy dodaj dwie lub trzy łyżki brązowego cukru. Środek ten pij małymi łykami przez cały dzień.
Propolis (kit pszczeli): Jest to naturalny antybiotyk, który możemy spożywać wraz z gorącą wodą przez cały dzień.
Te dwie rośliny są bogate w śluz roślinny - substancję organiczną o silnych właściwościach zmiękczających i wygładzających. Otrzymany z nich napar można wykorzystać do picia lub płukania gardła.Oliwa z oliwek, miód i cytryna: Wymieszaj łyżkę oliwy z oliwek (najlepiej extra virgin, tłoczoną na zimno) z łyżką soku z cytryny i około 25 gramów miodu. Spożywaj jedną łyżkę tej substancji cztery razy dziennie,do chwili aż zauważysz poprawę.
Jest to znakomita roślina, która wygładza struny głosowe i oczyszcza gardło. Możesz przyjmować go w postaci ekstraktu lub specjalnego naparu. Służy również jako środek do płukania gardła.Lukrecja: Jest to rodzaj byliny, która pomaga w pozbyciu się śluzu i zmniejszeniu objawów stanu zapalnego dróg oddechowych. Możesz spożywać ją w postaci naparu (jeśli korzeń jest gruby będzie wymagał dłuższego gotowania) lub pigułek. Lukrecja nie jest jednak zalecana dla osób, które cierpią na nadciśnienie.