Reklama

Łysienie plackowate – naturalne sposoby leczenia

Łysienie plackowate to choroba zapalna, w której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów w taki sposób, że na skórze głowy powstają plamy kształtem podobne do placków. Choroba zazwyczaj pojawia się w dzieciństwie lub w młodym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny nie są do końca znane. Najprawdopodobniej jest to choroba autoimmunologiczna co oznacza, że to organizm atakuje mieszki włosowe, bo rozpoznaje w nich coś obcego. Czasami łysienie plackowate wiąże się z nadmiernym stresem lub zaburzeniami hormonalnymi. Specjalistyczną kurację warto wspierać domowymi, niezwykle skutecznymi metodami, które opisane zostały poniżej:

Cebula

Cebula niezwykle korzystnie wpływa na wzrost włosów, regeneruje też skórę głowy. Odpowiada za to siarka, której duża ilość znajduje się w cebuli.

Średniej wielkości cebulę należy posiekać i wycisnąć z niej sok. Aplikować na skórę głowy w miejscu dotkniętym łysieniem i pozostawić na 30 minut, po czym spłukać wodą. Kurację cebulą należy kontynuować przez 3 miesiące, 2-3 razy tygodniowo.

Miód i żółtka jajek

Żółtko należy wymieszać z łyżeczką miodu i nałożyć na skórę głowy. Po 20-30 minutach zmyć zimną lub letnią wodą. Nie należy używać bardzo gorącej wody, bo prowadzi to do wypadania włosów.

Reklama

Oliwa z oliwek

Oliwę z oliwek najlepiej użyć do masażu skóry głowy. Dobre ukrwienie wspomaga proces wzrostu włosów.

Olejek z witaminą E

Doskonałą kurację stanowi aplikowanie na skórę głowy mieszanki 2-3 ml olejku z witaminą E i innego olejku do włosów. Jeśli jest taka możliwość, olejek można pozostawić na kilka godzin. Wtedy doskonale wchłonie się w skórę i włosy.

Aloes

Roślina niemal do wszystkiego. Znajduje szerokie zastosowanie lecznicze i kosmetyczne, a do tego jest łatwo dostępna i może być hodowana na domowym parapecie. Sprawdza się także w przypadku leczenia łysienia plackowatego. Wystarczy sok z aloesu nałożyć na skórę głowy. Przyspieszy porost włosów i nawilży skórę głowy.

Hibiskus

Warto wypróbować maseczkę z kwiatów z hibiskusa. W tym celu 10-15 kwiatów należy moczyć przez całą noc w wodzie, a rano miękkie i wilgotne płatki zgnieść na gładką papkę. Aplikować na skórę głowy dotkniętą łysieniem na 45-60 minut, po czym dokładnie spłukać wodą. Stosować przez 3 miesiące, 2-3 razy w tygodniu.

Agrest indyjski (amla)

Agrest jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i źródłem witaminy C. Skutecznie pobudza porost włosów. W celach leczniczych można sięgnąć po świeże lub suszone owoce. Świeży agrest wystarczy rozgnieść lub zetrzeć i nałożyć na skórę głowy. Jeśli korzystamy ze sproszkowanego agrestu to warto wymieszać go z twarogiem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama