Reklama

Media społecznościowe przyczyną bezsenności?

Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych przyczynia się do zaburzeń snu, ostrzegają naukowcy z uniwersytetu w Pittsburghu.

W badaniu przeprowadzonym przez specjalistów z uniwersytetu w Pittsburghu i popartym przez Narodowy Instytut Zdrowia, wskazano, że 30 proc. osób, które brały udział w badaniu i skarżyły się na problemy ze snem, deklarowały również częste korzystanie z mediów społecznościowych.

Jednak jak wskazuje współautor badania, dr Brian A. Primack, konieczne są dalsze analizy, które mają wskazać, dlaczego media społecznościowe powodują zaburzenia snu. Primack stawia jeszcze jedną tezę, że to problemy z zasypianiem mogą prowadzić do nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych.

Reklama

- Może się okazać, że obie hipotezy są właściwe. Problemy z zasypianiem mogą prowadzić do nadmiernego korzystania z portali społecznościowych, co z kolei może jeszcze bardziej zwiększać problemy z zaśnięciem. W trakcie przeglądania różnych mediów społecznościowych rozbudzamy się jeszcze bardziej - wyjaśnia Primack.

Już wcześniejsze badania wskazywały, że korzystanie w łóżku z urządzeń mobilnych jest główną przyczyną bezsenności. Badacze udowodnili, że niebieskie światło emitowane przez te urządzenia zmniejszenia poziomu melatoniny, co prowadzi do obniżenia senności.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy