Reklama

Reklama

Odchudzanie na ekranie

Okazuje się, że telewizyjne kamery docierają wszędzie. Reality shows królują w telewizji niepodzielnie, a stacje telewizyjne prześcigają się w wyznaczaniu miejsc, w których - ku uciesze zgromadzonej przed odbiornikami gawiedzi - umieszczają kamery i relacjonują przebieg wydarzeń (nawet najbardziej nudnych) 24 godziny na dobę.

W Wielkiej Brytanii wybór padł na spotkania grup wsparcia dla odchudzających się, którzy dla potrzeb programu testować będą cztery sposoby zrzucenia zbędnych kilogramów.

Reklama

Program 'Zmagania z dietą', emitowany będzie przez telewizję BBC począwszy od marca 2003 r. Grupa 300 ochotników przez pół roku podda się działaniu czterech wybranych diet (Weight Watchers, Slim-Fast, Rosemary Conley i diecie Dr. Atkinsa).

Kamery będą uważnie śledzić każdy krok będących na diecie. Po upływie 6 miesięcy również publicznie dokona się pomiarów (cm i kg) poszczególnych uczestników programu. Po porównaniu wyników określi się zwycięską, najskuteczniejszą dietę.

Pomysłodawcy programu zastrzegają jednak, że nie będą żadnego z ochotników zmuszać do zachowywania diety, a sposób wyboru odżywiania będzie zależał tylko i wyłącznie od uczestników show.

Jednak już sama świadomość tego, że miliony oczu obserwować będzie codzienne zmagania z pokusą poczęstowania się małym słodkim batonikiem, przyczyni się z pewnością do wzmocnienia silnej woli u występujących w programie.

Dowiedz się więcej na temat: odchudzanie | kamery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje