Reklama

Olej z wiesiołka dobry na wszystko

Niepozorny wiesiołek, roślina, którą spotkamy na polach, łąkach czy nieużytkach, wykorzystywany jest w produkcji leków i kosmetyków. To, co najcenniejsze w tej roślinie, ukryte jest w nasionach.

Ułatwia odchudzanie, wzmacnia odporność, chroni układ krążenia, pomaga w walce z rakiem piersi, poprawia stan skóry, wpływa korzystnie na płodność. Zastosowanie wiesiołka jest bardzo szerokie. Jeśli chodzi o kosmetologię, jest sojusznikiem w walce z trądzikiem, egzemami, łuszczycą, alergiami skórnymi.

Olej wyciskany z nasion wiesiołka jest naturalnym eliksirem zdrowia. Zawiera duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwas linolenowy i gamma linolenowy, który w roślinach występuje bardzo rzadko. Jest tak cenny również ze względu na wysokiej wartości białko, a także sole mineralne: wapń, magnez, potas, fosfor, mangan, żelazo cynk miedź i witaminę E.

Reklama

Wiesiołek nazywany jest "świecą nocy", gdyż ciągu dnia jego kwiaty się zamykają, a otwierają pod wieczór. Zazwyczaj ma żółte kwiaty. Olej z wiesiołka tłoczony jest na zimno, po to by zachować cenne składniki tej rośliny. Można nim smarować skórę lub włosy, dodawać do sałatek i zimnych sosów. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy