Oto co potrafi maść z arniki. Dostaniesz ją w aptece za grosze

Arnika górska to roślina będąca pod ochroną. Ta zawarta w kosmetykach pochodzi z plantacji
Arnika górska to roślina będąca pod ochroną. Ta zawarta w kosmetykach pochodzi z plantacji123RF/PICSEL

Arnika - właściwości

Arnika
Arnika123RF/PICSEL
  • urazów
  • stłuczeń
  • przy skręceniach i zwichnięciach kończyn z obrzękiem pourazowym
Arnika jest często wykorzystywana w preparatach pod oczy - zmniejsza cienie i sińce pod oczami
Arnika jest często wykorzystywana w preparatach pod oczy - zmniejsza cienie i sińce pod oczami123RF/PICSEL

Zastosowanie maści z arniki

Na co pomoże maść z arniki?

Maść z arniki ma wszechstronne zastosowanie. Pomoże m.in. na siniaki, oparzenia czy trądzik
Maść z arniki ma wszechstronne zastosowanie. Pomoże m.in. na siniaki, oparzenia czy trądzik123RF/PICSEL
  • Maść z arniki na siniaki: zmniejsza obrzęk i łagodzi ból. Maść z arniki warto stosować również podczas zwichnięć i skręceń. Wystarczy wsmarować ją w chorobowo zmienione miejsce i powtarzać czynność dwa do czterech razy na dobę.
  • Maść z arniki pod oczy: podobnie jak w przypadku siniaków, zmniejsza obrzęki i likwiduje zasinienia. Jeśli więc masz za sobą nieprzespaną noc lub z natury skłonność do widocznych sińców pod oczami, krem z arniki będzie świetnym wyborem. Należy uważać jednak, aby nie dostał się do oka. Ulgę przyniesie też maść z arniki zaaplikowana na noc - rano zaś należy zmyć produkt wodą.
  • Maść z arniki na trądzik: maść arnikowa świetnie radzi sobie z wszelkimi zmianami skórnymi. Wspomoże leczenie ropnych wyprysków, a to za sprawą zawartych w niej substancji o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.
  • Maść z arniki na naczynka: maść z arniki działa także obkurczająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne. Będzie to zatem produkt idealny dla osób zmagających się z nieestetycznymi pajączkami na twarzy.
  • Maść z arniki na oparzenia i odmrożenia: ciekawym zastosowaniem maści arnikowej jest stosowanie jej na urazy skórne, spowodowane wysoką lub niską temperaturą. Jeśli poparzenia czy odmrożenia nie są głębokie i nie wymagają natychmiastowej pomocy lekarza, można spróbować leczyć je samodzielnie w domu, aplikując cienką warstwę maści na podrażnione miejsca. Zmiany nie tylko powinny się szybciej zagoić, ale zminimalizujemy jednocześnie ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych czy grzybicznych.
  • Maść z arniki na stany zapalne w jamie ustnej: odkażające i przeciwzapalne właściwości arniki można również zastosować do leczenia aft, zapaleń dziąseł oraz owrzodzeń jamy ustnej. W tym przypadku będą pomocne zarówno płukanki do ust na bazie ekstraktu z tej rośliny, jak i punktowo maść w bardzo małych ilościach.
Szkodliwe mity na temat zawału sercaInteria.tv
zdjęcie
Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?