Pięć powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest jednym z najważniejszych rodzajów ubezpieczeń, które warto mieć. Choroba bliskiej osoby czy śmierć są wystarczająco ciężkim przeżyciem, a posiadanie takiej polisy sprawia, że w trudnych chwilach nie musimy myśleć o kwestiach materialnych i martwić się o pieniądze.

Artykuł z ekspozycją partnera

Ochrona finansowa dla rodziny

Nie lubimy rozmawiać o śmierci, ale temat dotyczy każdego z nas. Nie warto więc w nieskończoność odkładać rozmów o tym, co nieuniknione. Warto natomiast podejść do tego rozsądnie i zastanowić się, co można zrobić, by jak najlepiej zadbać o bliskich, gdy taki moment nadejdzie. Jednym z głównych powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie na życie, jest zapewnienie wsparcia finansowego dla rodziny w razie niespodziewanej śmierci ubezpieczonego. Dzięki polisie na życie najbliżsi mogą liczyć na wsparcie finansowe, które pomoże utrzymać ich dotychczasowy poziom życia. Będzie to jeszcze cenniejsze w sytuacji, gdy osoba, która odeszła, była głównym albo jedynym żywicielem rodziny.

Spłata długów i kredytów

Sprawa się komplikuje jeszcze bardziej, jeśli mamy kredyt hipoteczny na mieszkanie, raty za sprzęty RTV i AGD, samochód w leasingu... W momencie gdy umiera osoba, na której do tej pory spoczywała odpowiedzialność finansowa za te zobowiązania, może się okazać, że dalsze opłacanie rat jest ponad możliwości domowego budżetu. W takiej sytuacji polisa na życie może okazać się bezcennym wsparciem dla naszej rodziny bo dzięki wypłacie pieniędzy przez ubezpieczyciela, możliwa będzie spłata zobowiązań albo całkowita, bądź chociaż częściowa.

Edukacja dzieci

Ubezpieczenie na życie może być również wykorzystane do zabezpieczenia lub planowania przyszłości swoich dzieci, np. by zapewnić im pieniądze na edukację. Polisa umożliwia rodzicom, opiekunom, a nawet przyjaciołom rodziny odkładanie dla dziecka pieniędzy na czas wejścia w dorosłość. Po zakończeniu umowy ubezpieczenia dziecko otrzymuje pieniądze, którą może przeznaczyć np. na studia, zakup samochodu, czy wkład własny kredytu mieszkaniowego. Taka polisa znajduje się w ofercie PZU.

Leczenie i rehabilitacja

Życie bywa nieprzewidywalne i czasami niestety dochodzi do tragedii, których każdy z nas wolałby uniknąć. Ciężkie choroby, utrata sprawności, skomplikowane złamania, a w drodze do powrotu do zdrowia operacje, rehabilitacja albo wręcz konieczność zmiany swojego życia.... I choć nie możemy takich zdarzeń przewidzieć, to możemy się zabezpieczyć, by skutki tych nieszczęść były jak najmniej bolesne. Jak? Warto do podstawowego indywidualnego ubezpieczenia na życie dokupić dodatkową ochronę - taką jaka wg nas jest nam i naszej rodzinie najbardziej potrzebna. Możliwości jest naprawdę dużo - od ochrony na wypadek ciężkich chorób po możliwość leczenia m.in. nowotworów w specjalistycznych klinikach za granicą. Pieniądze wypłacone z ubezpieczenia mogą często uratować domowy budżet, np. gdy potrzebne jest szybkie rozpoczęcie rehabilitacji po wypadku a dostępne terminy w publicznych placówkach są bardzo odległe - możemy się wtedy umówić na prywatne zabiegi. Wypłata z polisy będzie też znaczącą pomocą gdy np. w czasie dłuższej niezdolności do pracy, nie jesteśmy w stanie utrzymać rodziny lub po wypadku zaszła potrzeba dostosowania domu albo samochodu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

Pokrycie kosztów pogrzebu

Często polisę na życie kupujemy też z myślą o naszej ostatniej drodze. Kierując się troską o rodzinę, staramy się nawet dopilnować, by po naszej śmierci rodzina miała zapewnione pieniądze na pokrycie kosztów pogrzebu. Bardzo często znacznie przekraczają one przyznawany przez państwo zasiłek pogrzebowy, wynoszący obecnie 4 tys. zł. Pogrzeb może być bardzo kosztowny, a utrata bliskiego to nie jest moment, w którym powinniśmy się dodatkowo martwić o środki na pokrycie zobowiązań. Polisa na życie w takiej sytuacji często okazuje się bezcennym zabezpieczeniem.

Ubezpieczenie to sposób na spokojniejsze życie dla nas i naszych bliskich. Nie musi się wiązać z wysokimi kosztami, a w nagłych sytuacjach często okazuje się bezcenne. Oferta PZU pozwala wybierać spośród wielu ubezpieczeń, dzięki czemu ochronę można "uszyć na miarę" i dopasować do naszych potrzeb, tak by dobrze odpowiadały naszym największym obawom o życie i zdrowie.

Artykuł z ekspozycją partnera

.