Reklama

Pryszcze na pośladkach. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Pryszcze na pośladkach to wstydliwy problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wyróżnia się kilka czynników, które powodują pojawianie się wyprysków. Można jednak z nimi walczyć i na dobre się ich pozbyć. Co trzeba zrobić?

Pryszcze na pośladkach - przyczyny

Pryszcze na pośladkach to zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dla wielu stanowią problem natury estetycznej, ale zdarza się, że wypryski są bolesne, co stanowi jeszcze większy dyskomfort. Chcąc się ich pozbyć, najpierw trzeba zapoznać się z czynnikami, które przyczyniają się do ich powstawania.

Jedną z przyczyn pojawiania się pryszczy na pośladkach jest trądzik skupiony. Wbrew pozorom nie występuje tylko na twarzy i plecach. Równie często objawia się pod postacią zaskórników oraz ropiejących wyprysków. Winowajcą może być również rogowacenie okołomieszkowe, opryszczka lub czyraki.

Reklama

Zobacz także: Maseczka z drożdży na problemy skórne. Zaskakuje efektami

Poza tym do pojawienia się pryszczy na pośladkach może przyczynić się noszenie bielizny z syntetycznych materiałów, niewłaściwa higiena, zbyt drażniące produkty do kąpieli, a także alergia na proszek lub płyn do prania.

Jak się pozbyć pryszczy na pośladkach?

Chcąc wyleczyć pryszcze na pośladkach, przede wszystkim warto odwiedzić dermatologa. Pomoc lekarza będzie niezbędna w przypadku trądziku, czyraków oraz rogowacenia okołomieszkowego. 

Jeśli natomiast przyczyną jest bielizna, wystarczy wymienić ją na taką, która jest wykonana z przewiewnych materiałów. Podobnie będzie z alergią na detergent lub żel pod prysznic. Stosowanie innych produktów również okaże się pomocne. Istnieją jednak domowe sposoby, o których warto pamiętać, chcąc na zawsze pożegnać się z pryszczami na pośladkach.

Pomocne może być regularne stosowanie peelingów enzymatycznych, które pozbędą się martwego naskórka, a także płynów do mycia na bazie kwasu salicylowego oraz maści z witaminą A.

Zobacz także: Działa na trądzik i zaskórniki. Pytaj w aptece o maść z nadtlenkiem benzoilu

Poza tym wiele osób poleca stosowanie kompresów z rumianku. W ten sposób można złagodzić stany zapalne i zapobiec rozwojowi bakterii. Podobnie zadziała olejek z drzewa herbacianego. Wystarczy wymieszać go z odrobiną wody. Tak przygotowaną mieszkankę trzeba zaaplikować na pośladki i po upływie kwadransa zmyć letnią wodą. 

W pozbyciu się martwego naskórka pomoże domowy peeling z kawy. Oczyści zatkane pory i wygładzi skórę. Trzeba jednak pamiętać, by omijać aktywne stany zapalne. 

Zobacz także: Trzy skuteczne maści na trądzik. Dostaniesz je bez recepty, za grosze

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy