Reklama

Przepis na syrop domowej roboty przeciwko astmie

Każdy, kto cierpi na astmę wie, jak bardzo potrafią być uciążliwe jej objawy. Na szczęście istnieje domowy środek leczniczy, który może być pomocny w ich złagodzeniu. Ten, kto choruje na astmę i szuka naturalnego remedium na jej symptomy, znajdzie w tym artykule to, czego szuka.

Sok z cytryny to jedno z najlepszych lekarstw na astmę. Zawiera on całe bogactwo witaminy C, będącej silnym przeciwutleniaczem wzmacniającym układ odpornościowy i chroniącym komórki przed uszkodzeniami. Silny układ immunologiczny jest w przypadku astmatyków szczególnie ważny, ponieważ musi zwalczać ataki astmatyczne. Właściwości antyseptyczne soku z cytryny pomagają zmniejszyć stan zapalny i hamować namnażanie się bakterii. Połączenie witaminy C i składników antyseptycznych wpływa dodatkowo na złagodzenie ataków. Imbir z kolei ma właściwości przeciwzapalne, dzięki którym chroni drogi oddechowe przed kurczeniem się. Należy pamiętać, że przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Przepis na sok łagodzący objawy astmy

Potrzebne składniki:

2 cytryny pochodzenia organicznego,

1 litr wody,

1 szczypta imbiru (opcjonalnie).

Sposób przyrządzenia:

Obieramy cytryny ze skórki, kroimy na cząsteczki i miksujemy z wodą. Jeśli dodatkowo mamy problem z pojawiającym się stanem zapalnym, warto dodać szczyptę imbiru. Sok jest gotowy. Tak przygotowaną miksturę pijemy każdego ranka. Z czasem ułatwia oddychanie.

Opcjonalne składniki: ananas, ogórek, pieprz cayenne i kurkuma.

Połączenie powyżej wymienionych składników być może nie brzmi zachęcająco (zwłaszcza jeśli chodzi o pieprz cayenne i kurkumę), jednak zmiksowane w wodzie smakują zaskakująco dobrze, a ponadto mają dużo właściwości prozdrowotnych. Dodanie odrobiny syropu klonowego wzmocni smak i doda nam energii.

Częstą przyczyną ataków astmy jest stres, a powyższe składniki pomagają go łagodzić. Takie domowe lekarstwa pozwalają przeciwdziałać atakom astmy i działają pomocniczo w jej leczeniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: astma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy