Skuteczne sposoby na płaski brzuch
Latem każdy z nas chciałaby poczuć się pięknie oraz pewnie we własnym ciele. Choć te wakacje będą różniły się klimatem od poprzednich, to temperatury czy rodzinne wypady nad jezioro mogą skłonić do przywrócenia postanowień o pięknej sylwetce. Jak szybko i przede wszystkim zdrowo osiągnąć wymarzony efekt płaskiego brzucha? Pierwszym krokiem do uzyskania wymarzonych rezultatów jest z pewnością optymalne nawodnienie organizmu, odpowiednio zbilansowana dieta obfitująca w witaminy, minerały czy białko oraz aktywny styl życia, w którym nie brakuje indywidualnie sprofilowanych treningów. Poniżej można znaleźć kilka wskazówek, które pomogą cieszyć się pięknym i płaskim brzuchem.
Najbardziej podstawowa sprawa, o której większość zapomina na początku swojej drogi z odchudzaniem oraz ćwiczeniami to nawodnienie. Ludzki organizm składa się w ponad 50 procentach z wody. Tracimy jej około 2 litry dziennie przez skórę, pot lub mocz, dlatego bardzo ważne jest uzupełnianie płynów. Zapotrzebowanie na wodę można w łatwy sposób policzyć w internetowych kalkulatorach, które dostosują się do indywidualnej wagi. Istnieje też szereg aplikacji na smartfony, które wysyłają cykliczne powiadomienia, przypominające o wypiciu kolejnej szklanki. Bardziej opornych może przekonać fakt, że regularne picie wody skutkuje utratą nawet 2 kg w skali roku. Dodając do tego dietę i ćwiczenia, można osiągnąć zadowalający nas wynik w dużo krótszym czasie. Woda to pierwszy krok do zdrowszego ciała.
Mamy już podstawy i wskazówki odnośnie picia. Teraz czas na omówienie nawyków żywieniowych oraz produktów, które pozwolą na szybkie efekty. Oczywiście najbardziej dopasowana do naszych potrzeb będzie dieta przygotowana przez specjalistę. Nie każdy jednak ma środki na takie wizyty, dlatego warto poznać kilka metod na domowe gotowanie, które wspomoże w osiągnięciu płaskiego brzucha. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sposób przygotowywania posiłków. Warto zrezygnować ze smażenia - im mniej tłuszczu tym lepiej! W odstawkę powinny iść także produkty takie jak na przykład białe pieczywo, mięso, tłuste sery, masła i mleka, ponieważ utrudniają one odchudzanie. Można zmienić je na "lżejsze" wersje, które smakują równie dobrze, a nie prowadzą do nadwagi. Chleb razowy, ryby i chudy nabiał dają nowe możliwości smakowe w kuchni, ale także dostarczają odpowiednich ilości białka, które jest istotne w czasie chudnięcia. To właśnie ono wpływa na mięśnie, którymi potem można się pochwalić w stroju kąpielowym. Jeśli rezygnacja z kulinarnych przyjemności przychodzi z dużym trudem, pomocna może okazać się matematyka. Deficyt kaloryczny stymuluje proces odchudzania. Oczywiście liczba dostarczanych kalorii powinna zostać dopasowana do indywidualnej wagi i poziomu aktywności. Wpisując w przeglądarkę "licznik kalorii", można łatwo dowiedzieć się, ile powinien wynosić konkretny deficyt. Tu znowu przychodzą z pomocą aplikacje na smartfony, w których można dokumentować zjedzone produkty i kontrolować kalorie.
Sama dieta nie wystarczy do szybkiego osiągnięcia efektu płaskiego brzucha. Ważny jest ruch. Nie każdy może pozwolić sobie na trenera personalnego lub karnet na siłownię nie tylko ze względów finansowych, ale także z powodu z pewnej nieśmiałości wynikającej z ćwiczenia wśród wielu innych ludzi. Wszystkie potrzebne aktywności można wykonywać w domu z równie satysfakcjonującymi efektami, oczywiście jeśli będą powtarzane regularnie. Można na przykłada wykorzystać darmowe programy, w których trenerki w łatwy i przejrzysty sposób wytłumaczą, jak wykonać dane ćwiczenie. Tempo oraz liczbę powtórzeń łatwo dopasować do własnych preferencji. Najlepiej sprawdzają się filmy z ABS w tytule. Zawierają one głównie różne warianty brzuszków i desek, które wzmacniają i wyrabiają mięśnie brzucha. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać i nie nadwyrężyć przy tym pleców. Na początek wystarczą ćwiczenia dwa razy w tygodniu.
Regularność oraz intensywność działań zależy tylko od nas. Pierwszym krokiem w staraniach i uzyskaniu efektu płaskiego brzucha powinno być określenie indywidualnego BMI, aby sprawdzić, czy będzie to na pewno bezpieczne. Każdy chciałby dobrze wyglądać i świetnie czuć się we własnym ciele, ale nie należy przekładać tego pragnienia nad dobre zdrowie.