Reklama

Reklama

Soki owocowe - sposób na odchudzanie?

Pij soki i zrzucaj zbędne kilogramy, a do tego odtruwaj swój organizm - to znany sposób na odchudzanie. Mowa o diecie, która polega na piciu świeżych soków z owoców. Czy to dieta bezpieczna i skuteczna? Naukowcy mają wątpliwości.

Tę dietę zaczęły stosować gwiazdy, m.in. Nicole Richie czy Gwyneth Paltrow. Ma ona za zadanie wspomóc trawienie i wydalić toksyczne substancje z organizmu. Ci, co wytrzymają rygorystyczny styl diety, mogą liczyć na zdrową, piękną cerę i więcej energii. Nie potwierdzają tego jednak naukowcy, którzy w ostatnim czasie coraz dokładniej przyglądają się tej diecie.

Reklama

"Nie ma czegoś takiego jak substancje toksyczne w naszym organizmie. Wszystkie są usuwane na bieżąco przez nerki i wątrobę" - podkreślił Sven-David Mueller, który zajmuje się opracowywaniem planów żywienia dla gwiazd Hollywood. Kolejną wadą tego systemu odchudzania jest fakt, że organizm nie pozbywa się tłuszczu, a jedynie wody i mięśni.

"A przecież nie o to chodzi. Efekt jojo jest nieunikniony. Poza tym taka dieta polega na ciągłym odczuwaniu głodu, a nie na tym rzecz polega, by się katować" - dodał Mueller. Dlatego też specjalista odradza tego typu dietę. "Nie po to ludzie mają zęby, by pić same soki i z nich nie korzystać" - zaznaczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje