Reklama

Sposoby na dokuczliwe zaparcia

Zmiana diety, trochę ruchu i po problemie!

Codziennie rano na czczo zjadaj 5-6 suszonych śliwek

Wcześniej wymocz je w wodzie, najlepiej przez całą noc. Mają szczególne właściwości regulujące pracę przewodu pokarmowego. 

10 min przed śniadaniem wypij miodowy napój

Przygotuj go poprzedniego dnia wieczorem. Do 1 szklanki niegazowanej wody o temperaturze pokojowej dodaj 1 łyżeczkę miodu naturalnego akacjowego. 

Do obiadu i kolacji dodaj otręby pszenne

Możesz wymieszać je z zupą albo posypać nimi sałatkę lub surówkę. Za każdym razem wsyp 2 łyżki. 

To jedno z najlepszych źródeł przeciwzaparciowego błonnika! 

Każdego dnia rób tzw. rowerek

Leżąc na plecach na podłodze, zataczaj nogami obszerne koła przez 1-2 min, w sumie 3-4 razy. To proste ćwiczenie wprawia w ruch kończyny, ale też zmusza do intensywnej pracy mięśnie brzucha. Gdy zaczynają się napinać, naciskają na jelita, które odpowiadają bardziej intensywnym ruchem robaczkowym. Kręć także biodrami, jakbyś chciała utrzymać na nich hula-hop. Wzmocnisz efekt wcześniejszego "rowerka". Wystarczą 2-3 serie po 1-2 minuty. 

Reklama

Jedząc otręby, koniecznie pij też wodę

Otręby muszą nią być dobrze nasączone, by zadziałały tak, jak powinny, czyli przeczyszczająco. Jeśli nie wypijesz co najmniej 1,5 szklanki wody lub choćby herbaty, efekt może być odwrotny, niż oczekujesz. Suche otręby spowodują, że zaparcie i uczucie ciężaru w brzuchu jeszcze bardziej się nasili.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy