Reklama

Sposoby na przejedzenie

Przejedzenie zdarza się każdemu z nas. Czasem wygrywa z silną wolą łakomstwo, innym razem zaczynamy spożywać danie, gdy jesteśmy bardzo głodni, zjemy więc więcej, zamiast w sam raz. Jak sobie poradzić z przejedzeniem?

Zostałaś zaproszona na obiad do znajomych. Był naprawdę pyszny. Nie widziałaś, że po drugim daniu, będzie jeszcze doskonały deser. Nie chciałaś odmawiać pani domu i wepchałaś w siebie niemal na siłę. Twój brzuch jest tak pełny, że zaczyna boleć. Jak masz sobie pomóc?

Zioła przyniosą ulgę

Nie ma darmo rumianek zaparza się dzieciom, gdy boli je brzuch. Rumianek działa przeciwzapalnie na błony śluzowe żołądka, poprawia także przepływ żółci, dzięki czemu łagodzi dolegliwości trawienne. Saszetkę z ziołami należy wrzucić do kubka i parzyć pod przykryciem 10 minut.

Reklama

Innym ziołami, które mogą pomóc są melisa i dziurawiec. Jeśli nie masz w domu ziół, sięgnij po zwykłą czarną herbatę, bądź zieloną. Ważne, żeby wypić ją, gdy jest ciepła. Zarówno jedna jak i druga wspomagają wydzielanie soków trawiennych. Oczywiście, powinny zostać wypite bez dodatku cukru.

Zacznij się ruszać, ale z umiarem

Jeśli nie masz siły iść na spacer, albo boisz się, że być może będziesz musiała skorzystać z toalety, zostań w domu, ale nie zalegaj na kanapie. Ruch przyspiesza przemianę materii. Pochodź po pokoju, zajmij się odkurzaniem, albo porządkami w szafie. Na próbuj ćwiczyć po przejedzeniu. Podskoki, przysiady, pajacyki mogą tylko pogorszyć twój stan i doprowadzić do wymiotów. Nikt nie ćwiczy z pełnym brzuchem - nie pozbędziesz się w ten sposób skutków przejedzenia, a tylko pogorszysz swój stan.    

Odpuść sobie kolację

W powiedzeniu: śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację zostaw wrogowi - jest wiele prawdy, zwłaszcza, jeśli się przejesz. To jest ten dzień, w którym możesz opuścić ostatni posiłek w ciągu dnia. Nie chodzi o to, żeby się karać i nie jeść przez następne dwie doby, szykując sobie bezlitosną głodówkę. Chodzi o to, by przeciążony żołądek mógł odpocząć. Wróci do swojej pracy wypoczęty i będzie lepiej działał.

Zobacz również:  

Kobiety mogą być księżmi. Tak zadecydował kościół Ewangelicko-Augsburski   

Anna Lewandowska w mocnym makijażu. Zachwyciła fanów!   

Klaudia Halejcio o związku z Tomaszem Barańskim. Poświęciła się?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sposoby na przejedzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy