Reklama

Reklama

Syrop z buraka

Jak go zrobić, żeby wspomógł nasze zdrowie?

Buraczany syrop nie tylko uwalnia od męczącej dolegliwości, ale też wzmacnia odporność oraz zwalcza stany zapalne. Jest przy tym bezpieczny, może być stosowany przez kobiety w ciąży i małe dzieci po ukończeniu 1. roku życia.

Burak to wyjątkowe warzywo, które nie bez przyczyny zaliczane jest do naszych rodzimych super foods, stanowi bowiem skarbnicę m.in. witaminy C, witamin z grupy B, żelaza, miedzi, betain, przeciwutleniaczy, flawonoidów czy kwasu foliowego. Ten koktajl wspaniałości skutecznie chroni przed chorobami, łagodzi alergie i zapobiega sezonowym infekcjom.

Reklama

Przygotowanie syropu w domowych warunkach nie jest skomplikowane. Wystarczy, że umytego i obranego buraka pokroimy drobno, umieścimy w miseczce, a następnie zasypiemy czterema łyżkami cukru. Warzywo odstawiamy na cały dzień, aby oddało sok.

Otrzymany syrop przelewamy przez sitko i przechowujemy w buteleczce z daleka od źródeł światła. Innym sposobem jest zblednowanie surowego, pokrojonego buraka z dodatkiem miodu. 

Dawkowanie

W przypadku kaszlu u osoby dorosłej w zależności od potrzeb, najczęściej poleca się zażywanie jednej łyżki co dwie godziny. Stosując profilaktycznie nie przekraczać czterech-pięciu łyżek na dobę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: syrop z buraka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy