Reklama

Ta dieta zapobiegnie cukrzycy i chorobom serca!

Nie trzeba całkowicie rezygnować z mięsa, aby w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko chorób serca. Najnowsze badania wskazują, że choć diety roślinne, mają istotny wpływ na nasze zdrowie, aby o nie dbać, nie trzeba przechodzić na te restrykcyjne modele żywienia.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez specjalistów z londyńskiego z Imperial College, osoby, których menu w 70 proc. składa się z warzyw, owoców, ziaren wykazują o 20 proc. niższe ryzyko zgonu spowodowanego chorobami serca.

"Nie trzeba drastycznie zmieniać swojego stylu życia, czy całkowicie rezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego, wystarczy zmniejszyć ich ilość na rzecz warzyw i owoców. Taka zmiana nawyków szybko przełoży się na poprawę stanu zdrowia" - podkreśla Camille Lassale, epidemiolog z Imperial College London School of Public Health.

Reklama

W trakcie badań wykazano, że w przypadku wegetarian to ryzyko jest mniejsze o 28 proc.

Liczne badania wskazują na szereg korzyści wynikających z diety, która zdominowana jest produktami roślinnymi, jest ona polecana tym, którzy cierpią na cukrzycę, pojawiło się nawet przekonanie, że dieta roślinna wydłuża życie. Jednak jak przekonują specjaliści, nie trzeba od razu rzucać się na głęboką dietetyczną wodę.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy