Reklama

​Widzisz liczbę na obrazku? Być może musisz się przebadać

Na Twitterze pojawił się jakiś czas temu obrazek, który wywołał dyskusję na temat... kondycji wzroku internautów. To jedna z iluzji optycznych, które krążą po sieci. Wystarczy powiedzieć, jaka liczba widnieje na grafice, aby stwierdzić, w jakim stanie są nasze oczy. Nie jest to jednak łatwe.

Osoba ukrywająca się pod nickiem @benonwine udostępniła na swoim profilu obrazek z kołem w czarno-białe pasy i ukrytym pośrodku ciągiem liczb. Zapytał internautów, jaką liczbę widzą.

Ci odpowiadali... różnie. To tylko pokazało, że nie wszyscy mają wzrok w idealnym stanie i być może powinni spotkać się z okulistą.

Najczęstsze odpowiedzi to 45 283 czy 1528 choć jedna osoba napisała, że widzi jedynie 528. Wszystkie te warianty są błędne.

Na obrazku widnieje bowiem ciąg 3452839.

To, co pozwala lub właśnie nie pozwala nam ujrzeć całej liczby, to wrażliwość na kontrast - właściwość ludzkiego oka, dzięki której odróżniamy kształty i rysy od tła. 

Reklama

Upośledzona sprawia nie tylko, że słabo radzimy sobie z iluzjami optycznymi, ale możemy mieć także problem z widzeniem na co dzień. A to zdecydowanie jest powodem, aby udać się do lekarza i przebadać wzrok.

Przeczytaj także:

Krótkowzroczność to więcej niż wada wzroku. Konsekwencje miopii u dzieci

Okulista: Syndrom widzenia komputerowego dotyczy nawet dzieci. Pandemia niszczy nasz wzrok

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iluzja optyczna | wzrok | okulista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy