Reklama

Reklama

Zabawa w gotowanie

Masz już dość jedzenia na mieście? Budżet się nie dopina, a dostępne opcje zwyczajnie się przejadły? Weź sprawy w swoje ręce. Wrześniowe wieczory są coraz dłuższe, pobawmy się w gotowanie.

Jedni mogliby nie wychodzić z kuchni, dla innych jest to niemal strefa zakazana. Od kilku lat niezmiennie trwam na stanowisku, że gotowanie jest osiągalne i dostępne dla wszystkich. Przez wiele lat wchodziłam do kuchni jedynie żeby zrobić herbatę, ewentualnie jajecznicę. Nie ma po co zakłamywać rzeczywistości, nie urodziłam się mistrzynią patelni.

Reklama

Ciągłe jedzenie na mieście nie służyło jednak ani mojemu zdrowiu, ani sylwetce, więc zakasałam rękawy. Wciąż mam świadomość, że istnieje milion osób, które działają w kuchni sprawniej niż ja, tylko jakie to ma znaczenie? Rywalizację zostawiłam tym, którzy lubią się ścigać. Sama zajęłam się tworzeniem potraw z produktów, które mi służą. Myślę, że to dobry kierunek.

Bez przepisu

Nie lubię kopiowania cudzych pomysłów, nie mam książki z przepisami. Zaczęłam intuicyjnie łączyć produkty, smakować, testować i spodobało mi się. Dziś coraz śmielej częstuję bliskich swoimi potrawami, choć nie będę kryć, że początkowo podchodzili do nich bardzo sceptycznie. Jednak jeśli zagorzałego fana polskiej, tradycyjnej kuchni w kilka miesięcy zachęciłam do próbowania lżejszych, mocno warzywnych dań, to gra jest warta świeczki.

Warzywa - numer jeden

Tych w kuchni i na talerzu nigdy dość. Wie to każdy, kto jest w trakcie diety odchudzającej. Warzywa nie tylko mają wysoką wartość odżywczą: są skarbnicą witamin i minerałów, ale są również niskokaloryczne i obfitują w błonnik. Ta substancja balastowa jest niezbędna by dobrze funkcjonowały nasze jelita, ponadto wypełnia żołądek i utrwala uczucie sytości. Warzywa możemy podać na tysiąc przeróżnych sposobów, a umiejętnie je łącząc wyczarujemy danie, które zachwyci oczy kolorami. 


Dowiedz się więcej na temat: gotowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje