Reklama

Zioła, które złagodzą bóle migrenowe

Przewlekła lub stale utrzymująca się migrena może być nie tylko uciążliwa, ale również znacznie obniżyć jakość życia, gdyż powoduje zmęczenie i odbiera chęć do działania. W ostatnim czasie zainteresowano się alternatywnymi formami leczenia migreny. Jeśli poszukujesz naturalnych sposobów na radzenie sobie z bólami migrenowymi, ten artykuł jest dla ciebie. Zapoznaj się z najlepszymi ziołami, które przynoszą ulgę w migrenie.

Kora białej wierzby

Kora białej wierzby to zioło o działaniu przeciwbólowym, które ma właściwości przeciwzapalne podobne do aspiryny i które może zmniejszyć ból występujący w migrenie. Nie należy zażywać tego zioła łącznie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi ani z lekami rozrzedzającymi krew bez konsultacji z lekarzem.

Złocień maruna

W badaniach klinicznych złocień wykazywał skuteczność w zmniejszaniu występowania migreny. Złocień maruna może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami i zwiększać częstotliwość bicia serca.

Passiflora

Passiflora wykorzystywana jest w leczeniu bezsenności i niepokoju. Jej właściwości łagodzące mogą też okazać się skuteczne w uśmierzaniu bólu towarzyszącego migrenie, gdyż korzystne oddziałuje na układ nerwowy.

Reklama

Lepiężnik

lepiężnik jest skuteczny w zmniejszaniu zarówno częstotliwości występowania migreny, jak również w łagodzeniu jej przebiegu. Nie odnotowano długotrwałych działań niepożądanych tego zioła.

Pluskwica groniasta

Pluskwica groniasta to zioło pochodzące z Ameryki Północnej, które często stosuje się do łagodzenia bólów reumatycznych. Okazuje się, że jest ono również skuteczne w uśmierzaniu bólów głowy i w leczeniu depresji. Ponieważ zawiera estrogen, jest lepszym lekiem dla kobiet, choć mężczyźni również mogą ją stosować przez krótki czas.

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne to zioło, które odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu bólu głowy w migrenie. Dzieje się tak ze względu na zawartość kapsaicyny, która wykazuje silne właściwości przeciwzapalne.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa może być stosowana do łagodzenia bólów migrenowych ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Zastosowanie mięty może również przynieść ulgę w wymiotach i mdłościach.

Żeń – szeń

Żeń – szeń jest ziołem, które również może wpływać korzystnie na samopoczucie podczas migreny, ponieważ blokuje łączenie się płytek krwi i poprawia przepływ krwi do mózgu. Nie należy stosować tego zioła łącznie z lekami lub ziołami rozrzedzającymi krew.

Imbir,

Imbir może być stosowany do łagodzenia mdłości i wymiotów towarzyszących migrenie. W tym celu przyrządzamy herbatę imbirową. Do szklanki wrzącej wody dodajemy około 3 cm kawałek pokrojonego imbiru i pozostawiamy na 10 minut do zaparzenia.

Kurkuma

Kurkuma jest środkiem łagodzącym objawy migreny, gdyż posiada właściwości przeciwzapalne. Zioło to może blokować łączenie się płytek krwi i stymulować przepływ krwi do mózgu. Jego działanie jest podobne do działania aspiryny. Nie należy stosować kurkumy w połączeniu z innymi ziołami rozrzedzającymi krew bez akceptacji lekarza.

Melisa

Melisa ma właściwości łagodzące i usypiające, dzięki którym korzystnie wpływa na samopoczucie podczas migreny. Jednakże zioło to nie powinno być stosowane łącznie z opioidami, lekami rozluźniającymi mięśnie i lekami antydepresyjnymi bez zezwolenia lekarza. Takie połączenie może wywołać choroby dróg oddechowych, niedociśnienie i śpiączkę.

Waleriana

Waleriana jest również środkiem usypiającym, który może pomóc w łagodzeniu symptomów migreny. Ma ona podobne właściwości do melisy. Dlatego też należy jej stosowanie skonsultować z lekarzem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: migrena | ból głowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy