Atak zimy już w połowie tego tygodnia? Synoptycy są pewni!

Fani zimowego szaleństwa i niższych temperatur mogą odetchnąć! Po dwóch tygodniach iście jesiennej aury, czeka ich bowiem mały powrót zimy. Kto może liczyć na śnieg i niższe temperatury?

W tym tygodniu możemy się spodziewać ataku zimy
W tym tygodniu możemy się spodziewać ataku zimy 123RF/PICSEL

W ostatnich dniach pogoda w Polsce przypominała bardziej jesienną, niż zimową. Początek tygodnia był słoneczny i pogodny, ale wraz z upływem kolejnych dni aura stawała się bardziej deszczowa. Temperatury były jednak wciąż rekordowe, a wręcz niepokojące jak na styczeń. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że rozpoczynający się właśnie nowy tydzień, przyniesie nam lekki powrót zimy. 

Do Polski już napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie i prawdopodobnie w połowie tygodnia przez cały kraj przejdzie śnieżny niż. W niektórych miejscach temperatura spadnie poniżej zera.

Prognoza pogody na najbliższe dni. Atak zimy i śnieżyce

Dziś temperatura w całym kraju jest wysoka, ale już w najbliższych dniach lekko spadnie. W środę w Olsztynie, Poznaniu, Wrocławie czy Bydgoszczy wyniesie zaledwie 2 stopnie Celsjusza, a w Szklarskiej Porębie spadnie poniżej zera. Prawie w całym kraju możliwe będą także opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

W czwartek najcieplej będzie w województwie mazowieckim - temperatura sięgnie 4 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Zakopanem, gdzie wyniesie 0 stopni.

W weekend będzie jeszcze chłodniej - w górach temperatura spadnie poniżej zera, a w większości polskich miast wyniesie 2 stopie Celsjusza.  W niektórych regionach kraju i miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków i Wrocław pojawią się opady śniegu.

Synoptycy zapowiadają, że w tym tygodniu przez nasz kraj przejdą także śnieżyce. Pierwsza z nich przemieszczać będzie się w pasie od Małopolski i Podkarpacia, przez Ziemię Świętokrzyską, Lubelszczyznę, część Mazowsza po Podlasie, Warmię oraz Mazury. Wszystko w wskazuje na to, że będzie to pierwszy od wielu dni poważniejszy atak zimy w kraju i prawdopodobnie wcale nie ostatni!

Zobacz również:

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 41: Riya SokółINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas