Reklama

Reklama

Biedronka pomoże seniorom. Otrzymają darmową kartę na zakupy

Seniorzy, borykający się z trudną sytuacją finansową, mogą liczyć na wsparcie. W ramach kolejnej edycji programu „Na codzienne zakupy” uczestnicy otrzymają karty na zakupy do Biedronki, zasilane comiesięcznie konkretną kwotą. Ilu Polaków skorzysta z takiej pomocy?

Caritas Polska, 43 Caritas diecezjalnych oraz Fundacja Biedronka po raz kolejny połączyły siły. Realizowany przez nie program "Na codzienne zakupy" to wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku najbardziej potrzebujących osób.

Zobacz również: Emerytura wyższa o 200 zł! Kluczowy termin dla seniorów

Program "Na codzienne zakupy": na jakich zasadach?

Pomocą dla najbardziej potrzebujących seniorów będą specjalne karty, które będzie można wykorzystać w jednej z najpopularniejszych sieci supermarketów.

Reklama

Na karcie comiesięcznie pojawi się wsparcie finansowej w wysokości 160 złotych. To o 10 złotych więcej, niż przed rokiem. W sumie wartość pomocy wynosi 18,07 mln złotych, a więc o ponad 3 mln złotych więcej w porównaniu do poprzedniej edycji.

Seniorzy sami zdecydują, na jakie produkty chcą przeznaczyć fundusze. Z programu wyłączony jest zakup alkoholu, papierosów, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Karta nie podlega zbyciu i nie można jej wymienić na gotówkę.

Zobacz również: 13. emerytura została już wypłacona, ale nie wszystkim. Kto jeszcze dostanie pieniądze?

Program "Na codzienne zakupy": do pomocy dołączają wolontariusze

Partnerami programu są Caritas diecezjalne, które z pomocą pracowników i wolontariuszy rekrutują beneficjentów kart spośród swoich potrzebujących pomocy podopiecznych. W obecnej edycji programu pomogło ponad 4 tys. wolontariuszy.

Zobacz również: Emerytów i rencistów czeka ważna zmiana. Ministerstwo podaje szczegóły

Program "Na codzienne zakupy": skorzysta 11 tys. Polaków

Ze wsparcia skorzysta 11 tys. Polaków. Jak informuje biuro prasowej Biedronki, niemal 60 proc. to osoby mieszkające samotnie. Ponad 30 proc. z nich ma problemy z poruszaniem się, a kolejnych 30 proc. posiada dochód poniżej 800 zł na miesiąc.

Tegoroczna edycja programu "Na codzienne zakupy" jest piątą z kolei. Program realizowany jest od kwietnia 2022 roku do końca stycznia 2023 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sieć Biedronka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy