Reklama

Reklama

Camilla podjęła kontrowersyjną decyzję. Zerwała z tradycją

Gdy Karol objął władzę po zmarłej matce, Elżbiecie II, wielu znawców monarchii było zdania, że król zechce zmodyfikować i unowocześnić zasady panujące na dworze. Wszystko wskazuje na to, że pomaga mu w tym małżonka. Camilla zadecydowała o zakończeniu sięgającej średniowiecza tradycji. Zrezygnowała z dam dworu na rzecz "towarzyszek królowej". O postanowieniu Camilli poinformowało BBC.

Camilla robi porządek na dworze? Zrezygnowała ze średniowiecznej tradycji

BBC w niedzielę, 27 listopada, poinformowało o zmianach na książęcym dworze. Zgodnie z przekazem publicznego nadawcy królowa małżonka, Camilla, zrezygnowała z tradycji, która  przez monarchinię utrzymywana była od średniowiecza i stanowiła - jak podkreśliło BBC -"cechę życia dworskiego". Żona króla Karola podjęła decyzję o zrezygnowaniu z dam dworu.

Camilla nie zamierza jednak wszystkim zajmować się osobiście. Damy dworu zastąpią bowiem "towarzyszki królowej". Będą wypełniały podobne obowiązki, chociaż zakres ich kompetencji będzie mocno ograniczony.

Reklama

Do głównych zadań "towarzyszek królowej" należeć będzie pomoc królowej małżonce przy państwowych wystąpieniach oraz delegacjach. BBC informuje, że wybrane przez Camillę kobiety nie będą jednak zajmowały się korespondencją ani administracją. Żona króla Karola III sama chce również planować swoje codzienne aktywności.

Zobacz również: Kontrowersje wokół koronacji króla Karola III. Aktywiści proszą monarchę o jedno

Z oświadczenia Pałacu Buckingham cytowanego przez BBC wynika, że "towarzyszki królowej" nie będą otrzymywały normalnego wynagrodzenia, a jedynie zwrot środków poniesionych w czasie pełnienia funkcji oraz niewielką opłatę, która będzie miała posłużyć im na "pokrycie swoich wydatków".

Z informacji przekazanych przez brytyjskie media wynika, że Camilla wybrała już sześć "towarzyszek dworu".  W gronie honorowych asystentek żony króla Karola mają występować  Sarah Troughton, Jane von Westenholz, Fiona, markiza Lansdowne, Lady Katharine Brooke (była dama dworu zmarłej królowej), baronowa Carlyn Chisholm oraz bliska przyjaciółka Camilli Lady Sarah Keswick.

Wszystko wskazuje na to, że nowe "towarzyszki królowej" będą miały okazję zadebiutować już niedługo. Żona Karola III wydaje bowiem uroczyste przyjęcie z udziałem osób walczących przeciwko przemocy domowej.

Zobacz również: Król Karol III bliski łez na pogrzebie królowej Elżbiety II. Przykre zdjęcia

Co stanie się z dotychczasowymi damami dworu?

Elżbieta II przez okres panowania chętnie otaczała się zaufanymi damami dworu. Co stanie się z tymi kobietami? BBC poinformowało, że dotychczasowe asystentki monarchini będę pomagały teraz Karolowi III. Nie będą już jednak nazywane damami dworu. Zostaną bowiem "damami Domu". W ten sposób król chce ponoć uczynić monarchię bardziej przystępną. 

Zobacz również: Król Karol III od zawsze kochał tylko Camillę? Dowodem zdjęcia ze ślubu!

Chcesz odmienić swoje życie? Poznaj bratnią duszę na anonimowym czacie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Camilla Parker Bowles | król Karol III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy