Reklama

Reklama

Czekasz z zakupem wakacji do ostatniej chwili? Oto co ci grozi

Planujesz wakacje "last minute"? Czekasz na korzystne oferty? W tym roku możesz o tym zapomnieć. Popularne biuro turystyczne ostrzega: w sezonie 2022 takich ofert nie będzie. Co jest powodem takiego obrotu sprawy?

Wakacje tuż-tuż. Część osób już zaplanowała swój pobyt, niektórzy czekają na specjalne oferty "last minute". Jednak ci drudzy w tym roku mogą obejść się smakiem, bo jak ostrzega popularne biuro podróży: takich ofert w tym roku nie będzie.

Zobacz również: Bije na głowę Chorwację. To tu w tym roku Polacy pojadą na wakacje

"Last minute". Ofert nie będzie?

W tym roku podróżowanie kusi jeszcze bardziej niż do tej pory. Wakacje 2022 roku będą pierwszymi, podczas których nie będą obowiązywać covidowe obostrzenia. Dlatego też zainteresowanie różnymi ofertami rośnie z dnia na dzień.

Reklama

Biuro podróży TUI spodziewa się, że tegoroczne rezerwacje na lato mogą dojść do poziomu z 2019 roku, czyli sprzed pandemii koronawirusa. Biuro ostrzega jednak osoby czekające na specjalne oferty "last minute". 

Firma TUI informuje, że liczba rezerwacji w przeciągu ostatnich 6 tygodni wzrosła. Z drugiej strony biuro podkreśla, że pandemia i trwająca w Ukrainie wojna sprawiają, że zachowanie klientów jest dość trudne do przewidzenia. Do tego dochodzi również wzrost cen.

- Tego lata praktycznie nie będzie ofert "last minute" w niskich cenach - uważa Fritz Joussen, prezes TUI.

Zobacz również: Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości. Co można kupić i w jakiej cenie?

Podróże wracają do łask. "To będzie dobry rok"

W przeciągu pół roku straty TUI zmalały o połowę do 614,5 mln euro - wszystko przez wzrost zainteresowania podróżami. Rezerwacje na wakacje stanowią obecnie 85 proc. rezerwacji z 2019 roku. Do tego rezerwacje klientów z Wielkiej Brytanii wzrosły o 11 proc. w porównaniu z 2020 i 2021 rokiem.

- Duże zapotrzebowanie na podróże i bardzo dobre wyniki biznesowe potwierdzają nasze prognozy. 2022 będzie dobrym rokiem finansowym. Wydajność dochodzi prawie do poziomu sprzed pandemii z 2019 roku - informuje w BBC Joussen.

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki

TUI uchyliło rąbka tajemnicy co do miejsc, które w te wakacje będą się cieszyły największym zainteresowaniem. Na pierwszym miejscu znalazła się Grecja, a zaraz za nią Wyspy Kanaryjskie i Baleary oraz Turcja.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy z TUI latało 1,9 miliona klientów. To wzrost o 1,7 mln w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku, kiedy to biura podróży znajdowały się w kryzysowej sytuacji w związku z koronawirusem i obowiązującymi obostrzeniami.

***

Zobacz również: 

Kiedy wybuchnie III wojna światowa? Miał wyliczyć konkretną datę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy