Reklama

Reklama

Czy w gąszczu kresek widzisz postać? I czy jest to sylwetka Jezusa?

Czy na pierwszy rzut oka udało ci się dostrzec postać, ukrytą w tysiącach kresek na tym obrazku? Wskazówka - jeśli nic nie widzisz, odsuń się od ekranu lub zmruż oczy. Powinno pomóc.

 W tej iluzji optycznej ukryta jest postać Jezusa Chrystusa. Dla chrześcijan Jezus jest bogiem, dawcą nadziei i szczęścia, źródłem pokoju. Wizerunek Chrystusa towarzyszy nam na każdym kroku - kościoły, kapliczki, pomniki, ale też obrazy czy medaliony, noszone blisko serca. 

Złudzenia optyczne z Jezusem w roli głównej są niezwykle popularne. Tworzą jego obraz w różnych formach - od czarno-białych po kolorowe, na różnych tłach - współczesnych po mityczne. Najbardziej fascynujące są te, które zmuszają nas do wpatrywania się w jeden punkt przez kilka sekund, żeby dostrzec ukryty obraz. Zerknijcie na poniższe.

Reklama

Wpatruj się uważnie w obraz, zobaczysz pojawiający się na nim obraz Chrystusa.

Iluzja optyczna opiera się na związku między naszymi oczami a mózgiem. To, że niektórzy ludzie zauważają obraz w takiej iluzji szybciej niż inni, to efekt "oszukiwania" mózgu i korzystania ze "skrótów".

Kiedy na coś patrzysz, tym, co naprawdę widzisz, jest światło, które odbiło się od tego na co patrzysz, "weszło" do twojego oka, a ono przekształciło to światło w impulsy elektryczne, które z kolei twój mózg przekształca w ostateczny obraz. Ten proces trwa około jednej dziesiątej sekundy. 

Czytaj też: 

Iluzja optyczna - czy widzisz pandę na tym obrazku?

Horoskop na 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku. Co nas czeka w 2023 roku?

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iluzja optyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy