Reklama

Czy Wigilia jest wolna od pracy? Oto kto może mieć wolny dzień

Wigilia 2021 wolna od pracy - taka perspektywa byłaby doskonałym rozwiązaniem i pomocą zarówno w świątecznych przygotowaniach, jak i odpoczynku czy wyciszeniu przed bożonarodzeniowym maratonem spotkań rodzinnych. Czy Wigilia to dzień wolny od pracy? Sprawdź!

Wigilia wolna od pracy to idealny pomysł dla wielu Polaków, którzy przygotowują się w tym czasie do bożonarodzeniowego świętowania. Większość z nas martwi się jednak, że w piątek 24 grudnia nie otrzyma wolnego od służbowych obowiązków. Dla kogo jest można Wigilia wolna od pracy 2021?

Wigilia wolna od pracy 2021? To możliwe!

24 grudnia wolny od pracy jest jednak możliwy, ale tylko w jednej sytuacji. Ponieważ 25 grudnia, który ustawowo jest dniem wolnym od pracy, wypada w sobotę, pracodawca jest zobowiązany, by dać nam za niego dodatkowy dzień wolny.

- mówi art. 130 § 2 Kodeksu pracy.

Wolne w Wigilię 2021. Jest szansa

Reklama

Wigilia jest więc idealnym dniem, by odebrać dzień wolnego za 25 grudnia. Wszystko zależy jednak od naszego szefostwa - jeśli wybierze jako dodatkowy dzień wolny 24 grudnia, będziemy mogli cieszyć się wolną Wigilią. Wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na okres świąteczny, który dla większości osób oznacza wolniejsze funkcjonowanie oraz mniejsze wydatki.

Przeczytaj też:

Sklepy otwarte w Boże Narodzenie 2021. Gdzie zrobimy zakupy 25 grudnia?

Ewa Wachowicz nie wyobraża sobie świąt bez piernika. Oto jej przepisy!

Jak zrobić schab, aby był soczysty? Idealny patent na święta Bożego Narodzenia

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dni wolne od pracy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy