Reklama

Reklama

Czy w tym roku będzie kolęda?

Kolęda noworoczna jest tradycją, bez której wiele osób nie wyobraża sobie okresu bożonarodzeniowego. Jednak z powodu pandemii coraz więcej diecezji rezygnuje z kolędy 2021.


Diecezje rezygnują z kolędy

Wizyta duszpasterska wraz ze zbliżającym się Nowym Rokiem jest tradycyjnym elementem świąt. Niestety, w zeszłym roku mogliśmy liczyć co najwyżej na błogosławieństwo w formie online z powodu szerzącej się pandemii. Wygląda na to, że i w tym roku sytuacja będzie podobna. Biskup opolski, Andrzej Czaja, wydał oficjalne oświadczenie w sprawie.

Nie jest to pierwsza diecezja, która postanowiła zrezygnować z organizacji wizyt duszpasterskich w domach parafian. Podobną decyzję podjęto już w wielu parafiach w kraju. Jednak biskupi wielu diecezji proponują także inne rozwiązania.

Reklama

Kolęda 2021: Alternatywy

Niektóre z diecezji wychodzą jednak naprzeciw potrzebom duchowym swoich wiernych i proponują różne opcje, mające zastąpić tradycyjne błogosławieństwo w domach. Część z nich, jak parafia św. Mateusza Ewangelisty czy Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olsztynie zachęcają chętnych do przyjęcia w swoich progach księży z kolędą do zapisywania się na specjalną listę. Zapisy możliwe są na stronach internetowych poszczególnych parafii, a także w kościelnej zakrystii.

Z kolei dla osób, które nie chcą ryzykować przyjmowania kolędy 2021 w domu, organizowane są msze w intencji mieszkańców poszczególnych ulic lub dzielnic miasta. Część kościołów dodatkowo już planuje nabożeństwa internetowe.

Zobacz także:

Święta: Większość z nas ich nie lubi. Nikt otwarcie o tym nie mówi

Pomysły na prezenty na święta Bożego Narodzenia dla mamy i taty

Europa szykuje się na święta. Jakie obowiązują obostrzenia

Jak upiec idealny sernik na święta?

Piernik na święta na wiele sposobów


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje