Reklama

Dawid Ogrodnik zagrał księdza Kaczkowskiego. Na planie pojawili się rodzice księdza i Jurek Owsiak

Już niedługo na wielkich ekranach będziemy mogli obejrzeć historię ks. Jana Kaczkowskiego. Zakończono zdjęcia do filmu "Johnny". W filmie zagrali m.in Maria Pakulnis i Joachim Lamża, a w rolę tytułowego duchownego wcielił się Dawid Ogrodnik.

Film "Johnny" ma przybliżyć historię życia księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum, przełamującego stereotypy duchownego, vlogera i autora książek. Reżyserem filmu jest Daniel Jaroszek.

Emocjonalny rollercoaster

Historia księdza opowiedziana jest z perspektywy jego podopiecznego - Patryka Galewskiego, chłopaka, któremu ksiądz pomógł w starcie w życiu. Autorzy filmu przekazują zarys fabuły:

"Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie."

Reklama

Sam reżyser filmu, Daniel Jaroszek opisuje swoje dzieło jako "emocjonalny rollercoaster". Mówi:

"To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. "Johnny" to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei".

W roli księdza Dawid Ogrodnik

Uwielbiany przez katolików i ateistów Jan Kaczkowski zostanie przedstawiony przez Dawida Ogrodnika. Patryka, podopiecznego księdza, zagra Piotr Trojan - aktor wielokrotnie nagradzany za rolę w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na ekranie zobaczymy również m.in. Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek.

Film będzie fabularnym debiutem Daniela Jaroszka, który wcześniej zajmował się realizowaniem projektów dla branży reklamowej.


Ostatni klaps. Na planie pojawili się rodzice księdza

Podczas ostatniego dnia kręcenia filmu, na plan zdjęciowy zawitała rodzina księdza Kaczkowskiego wraz z pracownikami i wolontariuszami hospicjum, a także Jurek Owsiak. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w sierpniu tego roku. Były realizowane w Pucku i Sopocie. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2022 roku.

***
Zobacz również:

Ks. Kaczkowski: Im większy sojusz tronu z ołtarzem, tym gorzej dla ewangelii

Antek Królikowski i Joanna Opozda wydali oświadczenie. Będą mieli dziecko!

"Tęczowe" jedzenie wspiera komórki mózgowe i redukuje ryzyko chorób serca. Jedz kolorowo

Ciężkie buty to hit tej jesieni!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: film | Dawid Ogrodnik | ksiądz | Jan Kaczkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy