Reklama

Reklama

Do sieci trafiła gazeta z Biedronki z 1999 roku. Różnica cen jest rażąca

Jeden z internautów znalazł starą gazetkę z Biedronki z 1999 roku, a znaleziskiem postanowił podzielić się w sieci. Wielu nie jest wręcz w stanie uwierzyć w ówczesne ceny. Inni podkreślają, aby przed wydaniem ostatecznego osądu wziąć pod uwagę, ile wówczas zarabiał przeciętny Polak. Wnioski zaskakują.

Sieć sklepów Biedronka jest dziś jedną z najpopularniejszych w Polsce. Oferuje bogaty asortyment i optymalne ceny. W kwietniu minęło dokładnie 27 lat od momentu, wraz z którym niemal codziennie mamy kontakt z tą najbardziej rozpoznawalną marką. Otóż pierwszy sklep tej sieci otwarto przy ulicy Newtona w Poznaniu, dokładnie 4 kwietnia 1995 roku.

Zobacz również: Nie tylko 13. i 14. emerytura. Oto wszystkie ulgi dla seniorów

Reklama

Do sieci trafiła gazetka z Biedronki z 1999 roku

Dziś trudno znaleźć nawet najmniejszą miejscowość, w której nie można zauważyć tego wielkopowierzchniowego sklepu z charakterystycznym logo z biedronką. Warto jednak zauważyć, iż przez lata stopniowo zmieniał się sam wygląd sklepów - wystrój wnętrz czy umiejscowienie produktów. Zmieniały się również ceny.

Na jednej z facebookowych grup pewien internauta postanowił podzielić się swoim znaleziskiem. Natrafił bowiem na gazetkę promocyjną z Biedronki, pochodzącą sprzed 23 lat. Pod udostępnionymi przez niego zdjęciami aż zaroiło się od komentarzy. Wiele osób nie może wręcz uwierzyć w obowiązujące wówczas ceny.

Zobacz również: Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

Różnica cen, w porównaniu z tymi sprzed lat, jest kolosalna

Obecnie jednym z głównych tematów, poruszanych przez Polaków, jest gigantyczna podwyżka cen. Wraz z galopującą inflacją drożeje niemal wszystko - paliwo, produkty spożywcze, a także usługi. Dlatego też mocno dziwią ceny, które obowiązywały przed laty.

Analizując ceny widoczne na gazetce z Biedronki z 1999 roku możemy wysnuć tylko jeden wniosek - na przestrzeni lat ogromnie się zmieniły. Margaryna Rama, która w 1999 roku kosztowała 3,59 zł za 500 g dziś sprzedawana jest za blisko 10 zł. Baton Mars, za którego 23 lata temu przyszło zapłacić 0,99 zł, dziś kosztuje 1,99 zł, zaś cena czekolady Ritter Sport zmieniła się przez lata z 2,69 zł na 5,99 zł.

O wiele więcej, w porównaniu z 1999 rokiem, płacimy również za chemię. Mydło w kostce dla dzieci kosztowało wtedy 0,92 zł, podczas gdy dziś musimy zapłacić za nie około 3 zł. Pieluchy Huggies wyceniono w 1999 roku na 23,99 zł, zaś dziś płacimy za nie nawet 40 zł.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz: "Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami"

Różnice w zarobkach: przeciętne wynagrodzenie znacznie wzrosło

Internauci, mimo iż zaskoczeni cenami, jakie obowiązywały 23 lata temu, otwarcie przyznają, iż obecnie kształtuje je przede wszystkim wzrost przeciętnego wynagrodzenia.

W 1999 roku wynosiło ono bowiem około 1700 zł. Dziś, według danych GUS z kwietnia 2022, średnia krajowa wynosi 6626,95 zł brutto. Ceny, porównując zarobki, wydają się więc mniej rażące.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sieć Biedronka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy