Drugie imię Donalda Tuska jest naprawdę wyjątkowe. Sprawdź, jakie ma znaczenie

Donald Tusk politykiem jest od dawien dawna i wydawać by się mogło, że nie ma rzeczy, których o nim nie wiemy. Okazuje się jednak, że jest coś, o czym prawie nikt nie ma pojęcia. Czy wiedzieliście, że były premier ma także drugie imię, które odziedziczył po dziadku? Ma ono niezwykłe znaczenie, a w dzisiejszych czasach bije rekordy popularności.

Donald Tusk stoi na czele Platformy Obywatelskiej, której jest współzałożycielem
Donald Tusk stoi na czele Platformy Obywatelskiej, której jest współzałożycielem ARIS OIKONOMOU / AFP POOLAFP

Kim jest Donald Tusk?

Donald Tusk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce, aktywnym już od ponad 30 lat. Ma więc za sobą niemały bagaż doświadczeń. Był premierem polskiego rządu, Przewodniczącym Rady Europejskiej, jest współzałożycielem, a od zeszłego roku również ponownie liderem Platformy Obywatelskiej.

Poza tym, że aktywnie działa jako polityk, prowadzi także profil w mediach społecznościowych. Na Instagramie Tuska obserwuje już 433 tys. internautów, z którymi jest w stałym kontakcie.

Jak na drugie imię ma Donald Tusk?

Wydawać by się więc mogło, że o Donaldzie Tusku wiemy wszystko. Są jednak rzeczy, dotyczące jego życia, o których mało się mówi i pisze. Wielu z pewnością zaciekawi fakt, że lider PO ma dwa imiona - już pierwsze jest dosyć oryginalne i od dawna budzi spore zainteresowanie. Okazuje się, że zostało ono mu nadane po ojcu, który z zawodu był stolarzem. Zmarł młodo, w wieku 42 lat, gdy były premier chodził jeszcze do podstawówki.

Drugie imię Donald Tusk otrzymał natomiast po dziadku. Jest ono niezwykle popularne w dzisiejszych czasach, figuruje w czołówce najchętniej nadawanych imion w Polsce, a brzmi ono Franciszek.

Donald Tusk
Donald TuskARIS OIKONOMOUAFP

Imię Franciszek - znaczenie i pochodzenie

Franciszek to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa frank, co oznacza człowieka wolnego, z plemienia Franków. Pierwszą osobą noszącą to imię był św. Franciszkowi z Asyżu - dziś patron mężczyzn i chłopców noszących to imię.

Według astrologii osoby o imieniu Franciszek są prostoduszne, szczere, lojalne, a zarazem odważne i zawsze stają w obronie słabszych. Głośno mówią o swoich przekonaniach, nawet gdyby przez to miały stać się obiektem pośmiewiska. Bronią swoich wartości, nie zważając na opinie innych.

Imię Franciszek - popularność

Od wielu lat imię Franciszek w Polsce jest bardzo popularne. Obecnie figuruje na piątej pozycji najchętniej nadawanych imion męskich w Polsce. W pierwszej połowie roku 2023 otrzymało je 2525 chłopców.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas