Reklama

Reklama

„Dziura w Centrum Świata”: Niespotykane odkrycie 12-latka

W trakcie odrabiania pracy domowej z geografii 12-letni Rory Chapman przeglądał Google Maps. Niespodziewanie zauważył na mapie dziwny obiekt o nazwie "Hole of the Centre of the Earth". Nazwa zwróciła uwagę chłopca. Rory postanowił dowiedzieć się, czym jest „Dziura w Centrum Świata”.

Gdzie znajduje się "Dziura w Centrum Świata"?

12-latek w  trakcie odrabianie pracy domowej dokonał spektakularnego odkrycia. Rory Chapman wraz z mamą przeglądał Google Maps w trybie satelitarnym, by uzupełnić ćwiczenia z  geografii. Nagle  mapa wskazała chłopcu niespotykane miejsce o dziwnej nazwie "Hole of the Centre of the Earth". Nastolatek nie wiedział jak zinterpretować znalezisko. Bezskutecznie szukał jakichkolwiek informacji o "Dziurze w Centrum Świata".

Według Google Maps "Dziura w Centrum Świata" ma znajdować się na wyspach Hilbre - to archipelag składający się z trzech wysp u ujścia rzeki Dee. "Spojrzeliśmy z mamą na wyspy Hilbre na mapie, kiedy odrabialiśmy geografię podczas nauki zdalnej. Wiedziałem, gdzie to jest" - zaznaczył nastolatek w rozmowie z The Liverpool Echo.

Reklama

Nikt nie słyszał o "Dziurze w Centrum Świata"

Archipelag jest rezerwatem przyrody. Chłopiec nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył tajemniczą nazwę. Zastanawiał się, czym może być owa "Dziura w Centrum Świata". Jego ciekawość wzmagało nietypowe oznaczenie miejsca. Według Google Maps "Hole of the Centre of the Earth" to atrakcja turystyczna. "Nigdy wcześniej tego nie zauważyłem, ale kiedy to zobaczyłem, pomyślałem: czy wykopali ogromną dziurę na jednej z wysp?" - tłumaczył przerażony chłopiec. 

Rory Chapman nie mógł przestać myśleć o tajemniczym odkryciu, dlatego postanowił przedstawić swój problem na jednej z facebookowych grup. Internauci od razu zainteresowali się tajemniczą nazwą. Nikt z nich nie wiedział jednak, co może oznaczać. Ponadto oznaczenie  po jakimś czasie zniknęło z mapy.

"Dziura w Centrum Świata" to tylko żart?

Czym jest "dziura w centrum świata, którą odkrył 12-latek? Chociaż  nie można jednoznacznie tego stwierdzić, najprawdopodobniej to po prostu żart jednego z użytkowników aplikacji. Dzięki funkcji dodawania "brakujących miejsc" do map Google, zalogowani użytkownicy mogą zgłaszać braki w aplikacji - również te związane z atrakcjami turystycznymi. Dopóki nikt nie zauważy błędu, miejsce będzie widoczne dla innych. "Dziura w Centrum Świata" mogła zostać usunięta właśnie po zgłoszeniu nieprawidłowości.

***

Przeczytaj również:


Wujek Samo Zło w "Ninja Warrior Polska": Tu chodziło o honor!

Specjalistka ds. wizerunku radzi Beacie K.: "Musi uważać na każdy gest"

Jan Borysewicz i Piotr Fronczewski w duecie. Zobacz teledysk "Nie wierz nigdy kobiecie"

Zobacz również: 


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Dziura w centrum świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy