Reklama

Reklama

Dzwoni do ciebie ten numer? Koniecznie odbierz

Wiele osób nie odbiera połączeń od nieznajomych. Gdy jednak na wyświetlaczu telefonu zobaczysz numer: 22 25 71 145, koniecznie odbierz i wysłuchaj komunikatu do końca. Jeśli tego nie zrobisz, do twojego domu najprawdopodobniej zapuka policja. Pod tym numerem kryje się bowiem Główny Inspektorat Sanitarny.

Zapamiętaj ten numer. Dzwoni Główny Inspektorat Sanitarny

Numer 22 25 71 145 został uruchomiony przez Główny Inspektorat Sanitarny w zeszłym roku. GIS postawił wówczas na zautomatyzowaną formę kontaktu, by usprawnić komunikację z osobami objętymi kwarantanną i przyśpieszyć proces.

W ostatnich tygodniach liczba nowych zarażeń koronawirusem znacznie wzrosła. To sprawiło, że Główny Inspektorat Sanitarny znów dzwoni do Polaków i informuje o kwarantannie. Takich telefonów nie powinnyśmy bagatelizować. Komunikat zawiera istotne informacje.

Jeśli GIS kontaktuje się z nami za pośrednictwem numeru 22 25 71 145, powinniśmy niezwłocznie odebrać połączenie. Ważne, aby wysłuchać komunikatu do końca. Automatyczna sekretarka informuje w nim o objęciu kwarantanną osoby, która znajdują się w bazie EWP (Ewidencja Wjazdów do Polski).

Reklama

Co się stanie, jeśli nie odbierzemy połącznia przychodzącego od numeru 22 25 71 145? Wówczas najprawdopodobniej odwiedzi nas policja, by poinformować o objęciu kwarantanną w związku z COVID-19 i sprawdzić, czy odbywamy domową izolację pod wskazanym adresem.

Takie wiadomości powinny wzbudzić twoją czujność. Uważaj!

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o objęciu kwarantanną, dzwoniąc z oficjalnego numeru 22 25 71 145. Warto go zapamiętać,  ponieważ we wrześniu GIS ostrzegł o próbach wyłudzenia danych osobowych. Oszuści posługiwali się fałszywymi SMS-ami, w których informowali o konieczności odbycia domowej izolacji.

W wiadomości zamieszczali linka, pod którym rzekomo miało znajdować się więcej informacji na temat kwarantanny. Urząd zaapelował, by pod żadnym pozorem nie otwierać linków zamieszczanych w tego typu wiadomościach. 

Główny Inspektorat Sanitarny zaznaczył, że nie wysyła do osób znajdujących się w bazie EWP tego typu wiadomości.

***
Przeczytaj również:

"House of Gucci": Karolina Pisarek w seksownej stylizacji na premierze filmu

Nie daj się oszukać w Black Friday i Cyber Monday. UOKiK przestrzega

Fryzury z PRL-u: Powinniśmy do nich wrócić, czy o nich zapomnieć?

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje