Reklama

Ekspert radzi: Chcesz schudnąć? Wyklucz z diety te trzy owoce

Owoce są bardzo ważnym elementem zdrowej i zbilansowanej diety. Są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednakże, zdaniem eksperta, niektóre owoce mogą być przeszkodą w utracie wagi, a osoby będące na diecie powinny szczególnie na nie uważać.

Wiele osób spodziewa się, że spożywając dużo warzyw i owoców, zadbają o linię i pozbędą się zbędnych kilogramów. Otóż jak się okazuje, nie jest to do końca prawdą. Uświadomił nam to Michael Mosley znany ekspert ds. odchudzania.

Zobacz również: Są zdrowe i przyspieszają odchudzanie. Te owoce to istna petarda na metabolizm

Dieta 5:2 oraz fast 800, czyli sposób doktora Mosley’a na utratę wagi

Doktor Michael Mosley to autorytet w dziedzinie szybkiego odchudzania i bez wątpienia można go nazwać guru skutecznych diet. Jest autorem dwóch słynnych diet, czyli 5:2 oraz Fast 800. Pierwsza z nich polega na tym, że przez pięć dni jemy normalnie, a przez dwa dni przyjmujemy maksymalnie 600 kalorii dziennie w przypadku mężczyzn oraz 500 w przypadku kobiet. Ta dawka powinna być rozłożona na dwa posiłki, czyli śniadanie i kolację, a przerwa pomiędzy nimi powinna wynieść 12 godzin.

Reklama

Druga metoda, czyli Fast 800 to przełomowy program dietetyczny oparty na okresowych postach, które mają swoje etapy. Pierwszy z nich zakłada dwutygodniowe ograniczenie liczby spożywanych kalorii do ośmiuset dziennie. Następny to wspomniany wcześniej post 5:2. Do tego dochodzą okresowe głodówki, w celu podtrzymania rezultatów. 

Na swoim koncie na Twitterze doktor Mosley często udostępnia zdjęcia potraw, przygotowanych przez osoby odżywiające się zgodnie z jego zaleceniami. To doskonałe źródło inspiracji dla tych, którzy poszukują niskokalorycznych i zdrowych przepisów. 

Zobacz również: Francuzki zajadają się nim na potęgę. Dzięki temu w mig znikają z wagi!

Tych 3 owoców nie powinniśmy jeść podczas diety

Wielu dietetyków zachęca nas do spożywania owoców w czasie diety odchudzającej. Doktor Michael Mosley ostrzega jednak, że niektóre z nich mogą zupełnie zrujnować efekty naszych starań. 

Chodzi dokładniej o ananasa, mango i melona. Owoce te, mimo że są pyszne i orzeźwiające, zawierają w sobie dużo cukrów prostych. Fruktoza, czyli cukier zawarty w owocach, szybko przenika do krwiobiegu. W ten sposób znacząco podnosi poziom glukozy we krwi, której nadmiar wzmaga przenoszenie kwasów tłuszczowych do wątroby, przy czym sprzyja wytwarzaniu cholesterolu i lipoprotein. To wszystko może prowadzić do rozrostu komórek tłuszczowych, a w rezultacie nadwagi, a nawet otyłości. 

A więc jakie owoce jeść zamiast nich? Ekspert ujawnił, że w diecie odchudzającej mogą znaleźć się jagody, jabłka, a także gruszki. Te owoce zawierają mniej cukru, a także dostarczają naszemu organizmowi wielu wartościowych witamin i minerałów. 

Doktor Michael Mosley ostrzega też przed spożywaniem słodzonych płatków śniadaniowych, przekąsek, słodkich napojów czy deserów. Jednocześnie twierdzi, że desery nie muszą być całkowicie zakazane. Gdy najdzie nas ochota na słodką przekąskę, zamiast niezdrowej i kalorycznej żywności możemy zjeść kostkę gorzkiej czekolady oraz jagody. 

Zobacz również: Zwalcza bezsenność, zapobiega nowotworom, reguluje cukier. Unikaj w jednym przypadku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dietetyk | odchudzanie | owoce | dieta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy