Reklama

Elżbieta Witek nazwała tak córkę. Piękne imię o wyjątkowym znaczeniu

Posiada wyjątkowe znaczenie, a mimo tego jego popularność systematycznie maleje. Tylko w ubiegłym roku otrzymało je niewiele ponad 2,2 tys. nowonarodzonych dziewczynek. Takim imieniem swoją córkę nazwała między innymi posłanka Elżbieta Witek. Co oznacza?

W Polsce nosi je dokładnie 133 051 kobiet. Jego popularność z roku na rok zdaje się jednak maleć. W 2022 roku otrzymało je dokładnie 2220 noworodków, podczas gdy w pierwszej połowie 2023 roku nadano je zaledwie 956 nowonarodzonym dziewczynkom - wynika z rejestrów sporządzonych przez serwis gov.pl. Tymczasem posiada zarówno wyjątkowe znacznie, jak i pochodzenie.

Zobacz również: Co oznacza twoje imię? Możesz być zaskoczony

Gabriela: popularność imienia. Dla córki wybrała je Elżbieta Witek

Gabrielę, jeszcze kilka lat temu, spotkać można było niemal na każdym podwórku. Tak postanowiła nazwać jedną ze swoich córek również Elżbieta Witek.

Reklama

Młodsza pociecha posłanki przyszła na świat w 1990 roku, zawodowo idąc w ślady rodziców. Zanim Elżbieta Witek wkroczyła do świata polityki była bowiem nauczycielką historii. Jej mąż, Stanisław Witek, również był związany z edukacją. Córka posłanki, Gabriela, jest przedszkolanką.

Imię, które otrzymała młodsza pociecha Elżbiety Witek, traci dziś jednak zainteresowanie wśród rodziców.

Jakie znaczenie ma imię Gabriela?

Gabriela jest żeńską formą imienia Gabriel, będącego jednym z archaniołów. To imię pochodzenia semickiego, oznaczającego "kobietę bożą". W swoim męskim odpowiedniku oznacza "bożego wojownika".

Gabriela imieniny obchodzi 10, 25 stycznia, 7, 10, 19, 27 lutego, 18, 24 marca, 17 lipca, 29 września, 17 października oraz 19 i 27 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Gabrieli jest jednak 17 października.

Patronką imienia Gabriela jest bł. Gabriela Bourla, siostra zakonna z klasztoru urszulanek w Valenciennes we Francji.

Zobacz również: Dominika Chorosińska w świątecznej stylizacji. Wręczyła pierwsze nagrody

Jak charakter ma Gabriela?

Gabriela jest osobą, która nie da sobą pomiatać. Posiada spokojny charakter oraz interesującą osobowość, będąc przy tym jednak bardzo zasadniczą. Zawsze wie, co robi. Roztaczając wokół siebie atmosferę domowego ciepła i bezpieczeństwa, lubi przebywać w dobrym towarzystwie, otaczając się stałym gronem przyjaciół.

Na co dzień spokojna i stateczna, bywa wulkanem nie do poskromienia, jeśli chodzi o sferę uczuć. Chętnie pomaga innym, w tym nawet nieznajomym, angażując się całą sobą. Nieustannie zaraża optymizmem.

Gabriela świetnie odnajdzie się w zawodach, które wymagają ruchu, operatywności i solidności. Sprawdzi się więc jako modelka, stewardesa czy dziennikarka.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz nazwała tak syna. To imię ma wyjątkowe znaczenie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: imię dla córki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy