Reklama

Fala upałów nawiedzi Polskę. Czekają nas rekordowo wysokie temperatury

Szare i ponure dni wkrótce odejdą w niepamięć. Pogoda, która teraz zdecydowanie nas nie rozpieszcza, już wkrótce całkowicie się zmieni. Temperatura poszybuje mocno w górę, a termometry wręcz oszaleją. Niedługo zrobi się naprawdę gorąco!

W ciągu najbliższych dwóch dni nad Europą dominować będą niże - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jedynie północ i wschód kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Do Polski, która znajdzie się w zasięgu niżu przemieszczającego się znad Litwy nad Zatokę Fińską, napływać zacznie chłodne powietrze polarne. Wkrótce temperatury poszybują jednak w górę.

Zobacz również: Herbata z bananów. Pomaga na dobry sen i nie tylko

Reklama

Prognoza pogody dla Polski. Niedługo zrobi się naprawdę gorąco

Jak informuje portal fanipogody.pl wkrótce sytuacja ulegnie zmianie, a w drugiej połowie tygodnia zrobi się naprawdę gorąco.

Gorące powietrze zaleje wkrótce Francję, Niemcy, Węgry i Słowację, a już w środę, zgodnie z przewidywaniami, termometry w Polsce wskażą około 25 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie tylko cieplej.

Zobacz również: Opalanie się na balkonie może narazić cię na spore koszty

Długoterminowa prognoza pogody. Termometry oszaleją

Między 2 a 4 czerwca do Polski wkroczy dużo cieplejsze powietrze. W kolejnym tygodniu możemy spodziewać się jeszcze wyższych temperatur. Wyjątkowo upalny ma być kolejny weekend. Wtedy temperatura przekroczy 30 stopni w cieniu.

Synoptycy podkreślają, że będą to wyłącznie kilkudniowe ocieplenia. Typowo letnie okresy będą wciąż przeplatać się z burzowymi, deszczowymi i chłodniejszymi.

Zobacz również: Tak wygonisz muchy z domu. Będą uciekać w popłochu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy