Reklama

Ferie zimowe 2022. Znamy terminy w poszczególnych województwach

Ferie zimowe zbliżają się wielki krokami, a rodzice już zastanawiają się, kiedy i jak zaplanować wolny okres w szkołach. Dzieci nie mogą już doczekać się zimowych atrakcji. Na szczęście, terminy ferii zimowych 2022 są już znane.

Ferie zimowe 2022: Daty

Pytanie "kiedy będą ferie zimowe 2022" pada bardzo często z ust rodziców i dzieci. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadal podtrzymuje swoje stanowisko i wskazuje, że jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, to zgodnie z tradycją w roku szkolnym 2021/2022 będą one podzielone na województwa.

Terminy ferii zimowych 2022 - zgodnie z ogłoszonym planem - przedstawiają się następująco:

  • Od 17 do 30 stycznia 2022 roku - województwa lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie; 
  • Od 24 stycznia do 6 lutego 2022 roku - województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • Od 31 stycznia do 13 lutego 2022 roku - województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie;
  • Od 14 lutego do 27 lutego 2022 roku - województwa śląskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie i pomorskie.

Reklama

Ferie zimowe 2022 potrwają w Polsce sześć tygodni i będą podzielone na jednakowe okresy dla każdego z województw. Każdy region będzie mógł odpoczywać od szkoły przez 14 dni.

Ferie zimowe: Bon turystyczny

Znając daty ferii zimowych 2022, można z łatwością zaplanować wyjazd dla całej rodziny lub kolonie dla pociech. To także dobra okazja do wykorzystania bonu turystycznego, który można zrealizować do września 2022 roku. Bony można wykorzystać w ramach pobytu w krajowych obiektach noclegowych, jak hotele, pensjonaty czy domki na wynajem. Jednak trzeba mieć na uwadze przy dokonywaniu rezerwacji, że nie wszystkie ośrodki mogą honorować takie bony. Warto zatem najpierw sprawdzić, gdzie ferie zimowe 2022 spędzimy z bonem lub zapytać w trakcie kontaktu z miejscem noclegowym.

Ferie zimowe: Gdzie spędzić w 2022 roku?

Podział terminów ferii zimowych 2022 dla poszczególnych województw sprawia, że można spodziewać się mniejszego zagęszczenia ludności w popularnych destynacjach zimowych. Dzięki temu każdy region ma równe szanse na skorzystanie z czasu wolnego i atrakcji w obleganych turystycznie regionach Polski.

 Jednym z najpopularniejszych kierunków na ferie zimowe 2022 są oczywiście góry. Można wybierać z większych miejscowości, będących turystycznymi kolebkami, jak Zakopane, Krynica czy Bielsko-Biała. Jednak na fanów spokoju, długich i niezbyt stromych wędrówek po górach czeka także wiele urokliwych, małych mieścinek wśród szczytów i dolin. Warto wybrać się w Bieszczady, do Chochołowa czy do górskich miejscowości uzdrowiskowych, które obfitują w termy.

Ferie zimowe: Atrakcje

Wielu rodziców zastanawia się, jakie atrakcje na ferie zimowe 2022 zorganizować swoim pociechom. Niektórzy nie mogą pozwolić sobie na dalekie podróże czy kosztowne kolonie. Jednak najważniejsze jest, by zapewnić dzieciom rozrywkę, by nie nudziły się i mogły odpocząć od szkolnej rutyny.

Dla tych, którzy wolą spędzać czas rodzinnie i budżetowo, jako atrakcje polecamy zabawy w domowym zaciszu. Dla dużych i małych sprawdzą się gry planszowe, seanse filmowe, wyjście na łyżwy czy sanki.

Dla aktywnych osób lepsze - poza wędrówkami po szlakach i zdobywaniem górskich szczytów - będą narty. Na stokach znajdziemy trasy dla bardziej wprawionych sportowców, jak i "łączki" przeznaczone dla małych dzieci oraz początkujących. Wiele różnorodnych atrakcji w ferie zimowe oferują także ośrodki rozrywkowe, jak aquaparki i parki rozrywki rodzinnej. W takich miejscach można skorzystać z zajęć fitness, basenów, kręgielni, ścianki wspinaczkowej czy boisk do gier zespołowych.

Jednak, jeżeli nie mamy planów, co robić z dziećmi w ferie zimowe, to zawsze dobrym wyborem będzie wyjazd zorganizowany.

Zobacz również:

Zimą czeka nas "La Nina". Są już pierwsze prognozy

Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Pani Zima Anna Popek w bikini na ośnieżonej ławce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ferie zimowe | ferie zimowe 2022 | ferie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy