Grób księżnej Diany: Gdzie jest i jak wygląda?

Śmierć księżnej Diany wstrząsnęła światem. Lady Di zmarła 31 sierpnia 1997 roku. Chociaż od tragicznego wydarzenia minęło już ponad 20 lat, pamięć o "królowej ludzkich serc" jest ciągle żywa. Według oświadczenia, które do wiadomości publicznej podał Pałac Buckingham, Diana Spencer została pochowana na wyspie Althorp. Brat księżnej w rozmowie z mediami podaje jednak inne miejsce pochówku.

Chociaż księżna Diana zginęła wiele lat temu, pamięć o niej jest ciągle żywa
Chociaż księżna Diana zginęła wiele lat temu, pamięć o niej jest ciągle żywaTim Graham / ContributorGetty Images

Jak zginęła księżna Diana? Tragiczne wydarzenie sprzed lat nadal wywołuje emocje

Księżna Diana zginęła z powodu rozległych obrażeń wewnętrznych, których doznała w wyniku wypadku samochodowego. Lady Di oraz jej ówczesny partner Dodi Al-Fayed przebywali wówczas we Francji. Chcąc zgubić armię paparazzi, pędzili paryskimi ulicami. Do wypadku z udziałem pary doszło w tunelu pod mostem Alma na Sekwanie.

Rozpędzony samochód uderzył o filar. Kierowca oraz Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Księżna Diana po bezskutecznej reanimacji zmarła w pobliskim szpitalu. Według zeznań świadków Diana Spencer zaraz po wypadku była przytomna i prosiła, by zostawić ją w samochodzie.

Diana zmarła w wieku 36 lat. Osierociła dwóch synów - starszego Williama i młodszego Harry'ego. Pogrążyła w żałobie miliony ludzi.

Pogrzeb "królowej ludzkich serc" odbył się 6 września 1997 roku. Według informacji przekazanych przez Pałac Buckingham, ciało Lady Di zostało pochowane na wyspie Althorp, która należy do jej rodziny. Brat księżnej, Charles Spencer, podaje jednak zupełnie inne miejsce pochówku.

Według informacji przekazanych przez Pałac Buckingham, ciało Lady Di zostało pochowane na wyspie Althorp
Według informacji przekazanych przez Pałac Buckingham, ciało Lady Di zostało pochowane na wyspie Althorp Andrew ParsonsGetty Images

Grób księżnej Diany: Gdzie naprawdę się znajduje? Rodzina podaje to miejsce

Wyspa Althorp, gdzie według oficjalnych informacji znajduje się grobowiec księżnej, jest otwarta dla turystów. Co roku odwiedzają ją tłumy fanów, którzy chcą oddać hołd zmarłej. Grób zasłonięty jest drzewami, które mają zapewnić Dianie po śmierci spokój, jakiego nigdy wcześniej nie zaznała. 36 drzew upamiętnia kolejne lata życia księżnej.

Charles Spencer, młodszy brat księżnej Diany, z którym była bardzo mocno związana, twierdzi, że grobowiec na rodzinnej wyspie Althorp nie jest prawdziwym miejscem pochówku jego siostry. To pomnik, wzniesiony na jej część.

Ciało zmarłej - według relacji Spencera - znajduje się  w kaplicy w St. Mary’s Church w Great Brington. Tam pochowany jest również ojciec Lady Di.     

Dlaczego Pałac Buckingham miałby zataić informacje o prawdziwym miejscu pochówku? Według Spencera rodzina królewska nie miała złych intencji. Chciała w ten sposób uchronić grobowiec przed ewentualnymi aktami wandalizmu.

Czy Pałac Buckingham rzeczywiście zataił miejsce pochówku Diany?
Czy Pałac Buckingham rzeczywiście zataił miejsce pochówku Diany? Tim GrahamGetty Images

***

Elżbieta Romanowska i o planach B na życieNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas