Reklama

Reklama

Hiszpański kurort wprowadza mandaty dla plażowiczów. Nawet kilkaset euro!

Jak podają zagraniczne media, hiszpański kurort Vigo wprowadza mandaty dla plażowiczów. Surowo ma być karane oddawanie moczu na plaży oraz w wodzie. Grzywna może okazać się znacznie większa niż koszt wakacji. Jak wysokie mandaty przewidziano?

Grzywna za publiczne oddawanie moczu w Vigo

Vigo to znajdujące się blisko granicy z Portugalią hiszpańskie miasto. Władze kurortu postanowiły wprowadzić nowe przepisy, które będą dotyczyły spędzania czasu na plaży. 

Hiszpanie chcą karać praktykę oddawania moczu na plaży lub podczas kąpieli, którą nazwali "drobnym wykroczeniem" i "naruszeniem przepisów higieniczno-sanitarnych". 

Przyłapani urlopowicze zostaną ukarani grzywną. Za złamanie zasad grozi mandat w wysokości 750 euro. Podano również informację, że na plażach pojawią się nowe publiczne toalety.

Mandaty dla plażowiczów w Hiszpanii

Jak podaje "Daily Mail", na tym jednak nie koniec, bo plażowicze mogą dostać mandaty również z innych powodów. Wybierając się na wakacje do Hiszpanii, warto zapoznać się z obowiązującymi tam zasadami.

Reklama

Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie 18 lipca, mandat grozi urlopowiczom grającym nad wodą w piłkę lub próbującym zarezerwować miejsce na plaży ręcznikiem.

W niektórych częściach Hiszpanii zabronione jest chodzenie w strojach kąpielowych po ulicach miast. Poza tym m.in. na Costa del Sol przewidziano kary za zakłócanie ciszy nocnej, a także huczne imprezy. Na przykład w Madrycie zakazano organizacji wieczorów kawalerskich i panieńskich.

W niektórych regionach Hiszpanii surowy mandat grozi za palenie papierosów nad wodą, grillowanie na plaży oraz używania mydła pod plażowym prysznicem.

***

Zobacz także:

Pływające miasto na Malediwach nabiera realnych kształtów. Pierwsi mieszkańcy już w 2024

Wakacje jak z koszmaru? Ryzyko odwołanych lotów i ogromnych kolejek

Tanie wakacje: Sześć wskazówek, które pomogą w 2022


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje 2022 | Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy