Reklama

Reklama

Jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu? Spółdzielnia mieszkaniowa przygotowała poradnik

Jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu? Takie pytanie, wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego, zadaje sobie wielu z nas. Tymczasem z pomocą nadchodzi jedna ze spółdzielni mieszkaniowych, która przygotowała specjalny poradnik dla mieszkańców.

Wraz z nadejściem nieco zimniejszych, jesiennych dni, spada temperatura w naszych mieszkaniach. W tym roku gospodarstwa domowe mocno odczują jednak podwyżki cen prądu czy gazu. Co więc zrobić, aby nie marznąć, a jednocześnie zaoszczędzić ciepło w mieszkaniu?

Zobacz również: Czy opłaca się wyłączać i włączać ogrzewanie? W ten sposób nie oszczędzisz

Jak oszczędzać ciepło w mieszkaniu? Spółdzielnia mieszkaniowa przygotowała poradnik

Nadchodząca jesień oraz zima będzie wyjątkowo trudna. Wszystko przez rosnące w zastraszającym tempie ceny paliw oraz energii elektrycznej. Tymczasem, chcąc zmniejszyć rachunki, należy skoncentrować się przede wszystkim na zmianie codziennych nawyków, a także dobrych praktykach użytkowania ciepła.

Reklama

Jedna z krakowskich spółdzielni mieszkaniowych postanowiła dać kilka rad mieszkańcom. Na klatkach schodowych pojawił się specjalny poradnik.

Zobacz również: Kupujesz tak węgiel? Uważaj! 45-latka z Dolnego Śląska gorzko tego pożałowała

4 niezawodne rady w przypadku oszczędzania ciepła. Co trzeba zrobić?

Krakowska spółdzielnia mieszkaniowa wystosowała cztery rady, które mają pomóc mieszkańcom oszczędzać ciepło w mieszkaniu, a tym samym nie nadszarpnąć zbyt mocno domowego budżetu. Aby zapobiec podwyżce opłat, zgodnie z zaleceniami spółdzielni, należy przede wszystkim unikać zabudowy grzejników oraz zasłaniania ich. Co więcej, nie powinno się suszyć na nich mokrych rzeczy.

Mieszkanie powinno być wietrzone krótko, ale intensywnie "po uprzednim ustawieniu głowicy zaworu termostatycznego na minimalną temperaturę".

Dodatkowo mieszkańcy są zobowiązani do szczelnego zamykania okien i drzwi na klatkach schodowych, a także w piwnicach.

Zobacz również: Jesteś na tej liście? Nawet nie wypełniaj wniosku o dopłatę do ciepła

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciepło w mieszkaniu | oszczędzanie ciepła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy